چگونه پورت شارژ iPhone خود را تمیز کنیم ؟ - تعمیرات موبایل - آموزشگاه برق و الکترونیک
پورت شارژ

چگونه پورت شارژ iPhone خود را به صورت ایمن تمیز کنیم ؟

با وجود این که گاهی در گوشی های آیفون مشکلاتی دیده می شود اما پورت شارژ iPhone بسیار مطمئن هستند.

اما با گذشت زمان پورت شارژ ممکن است مسدود شود یا کثیفی و پرژ در داخل آن جمع شود و آن را در معرض خطر خرابی قرار دهد.

برای سالم نگه داشتن آن و یا بازگرداندن آن به عملکرد صحیح باید پورت را تمیز کنید. در ادامه سه روش برای تمیز کردن پورت شارژر و آن چه که لازم است در رابطه با آن بدانید گفته شده است .

توجه  : این روش ها برای سایر گوشی ها و محصولات شرکت اپل مانند iPad ها نیز  سودمند است. با این وجود می توانید برای محصولات بزرگتر از روش سوم استفاده کنید .

روش اول : استفاده از اسپری هوا

تا حد ممکن بهتر است سعی کنید که پورت شارژر خود را بدون لمس و یا وارد کردن چیزی درون آن تمیز کنید. این پورت حاوی نوارهای فلزی ظریفی است که کابل شارژر باید به آن ها متصل شود.

اگر این تکه های فلزی آسیب ببینند، شارژر به طور کلی کار نخواهند کرد و فرقی ندارد که چقدر سعی کنید داخل پورت را تمیز کنید.

اگر قلاب هایی که در کناره ها قرار دارند آسیب ببینند دیگر قادر نیستند در داخل شارژر شما فیکس شوند و این هم یک مشکل جدی تلقی می شود.

تنها راه حلی که برای آسیب دیدگی این قسمت وجود دارد این است که از یک تعمیرکار حرفه ای بخواهید پورت شارژر را تعویض کند که هم زمان و هم پول زیادی باید برای آن صرف شود.

بنابراین اولین کاری که باید انجام دهید این است که بسیار دقیق و محتاط باشید .

این همچنین به آن معناست که بهترین راه برای تمیز کردن پورت iPhone استفاده از یک قوطی اسپری هواست.

اسپری را کاملاً نزدیک به پورت نگه دارید اما نوک اسپری را به پورت نچسبانید و همه ی آن فلزهای باریک را مد نظر داشته باشید تا به آن ها آسیب نزنید. هوا را به صورت کوتاه به داخل پورت اسپری کنید.

سعی نکنید که در داخل پورت بدمید زیرا هوای کم فشار و گرمی که از دهان انسان بیرون می آید کمکی به تمیزی پورت شارژر نمی کند.

پس از این که با دقت هوا را به داخل پورت اسپری کردید چند ثانیه صبر کنید سپس شارژر را متصل کنید و ببینید که کار می کند یا نه. اگر هوا به خوبی انسداد پورت را برطرف کرده باشد شارژر باید دوباره به خوبی کار کند .

 

روش دوم : سعی کنید از یک خلال دندان استفاده کنید

گاهی اوقات هوای فشرده نمی تواند انسداد را برطرف کند. گاهی ممکن است پرز و دوده در داخل پورت جمع شده باشد که اسپری هوا نتواند آن را از بین ببرد و یا ذرات در قسمت های داخلی پورت جمع شده باشند و به آسانی پاک نشوند.

در این مواقع می توانید خودتان با استفاده از خلال دندان اطراف پورت را تمیز کنید. باز هم باید مرقب باشید که آسیبی به فلزات داخل پورت وارد نشود.

بهترین ابزاری که برای این کار می توانید استفاده کنید خلال دندان است زیرا از جنس چوب است و صاف است و نسبت به سیم یا پلاستیک انعطاف پذیرتر است.

اگر توانستید با استفاده از خلال دندان مقداری از کثیفی ها را بیرون آورید بهتر است دست نگه دارید و اسپری هوا را امتحان کنید .

 روش سوم : گوشی را به یک متخصص بسپارید.

بهترین راه این است که گوشی خود را به یک مرکز تعمیر گوشی های آیفون ببرید زیرا کسانی که در آن جا هستند می دانند که بهترین راه برای تمیز کردن پورت شارژر چیست و ابزار های حرفه ای (مانند دستگاه های مکش کوچک) دارند که می توانند به راحتی کار را انجام دهند .

لینک مرتبط : http://gg.gg/xf3zx

دوره آموزش تعمیرات موبایل در آموزشگاه برق و الکترونیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.