با شماره  09053854159 می توانید در واتساپ، تلگرام ، روبیکا و ایتا با ما در ارتباط باشید.
نحوه قفل اس ام اس آیفون

نحوه قفل اس ام اس آیفون؛ مانند هر تلفن همراه، گوشی آیفون شما نیز حاوی داده های شخصی و حساسی است که ممکن است به هر دلیل از جمله دلایل امنیتی و این که افشای این پیام های متنی می تواند برایتان دردسر ساز باشد، نخواهید کاربران غیر مجاز آن ها را ببینند که البته موضوع قابل درکی است و می تواند برای همه ما پیش بیاید که قصد انجام چنین کاری را به منظور حفظ امنیت خود داشته باشیم. در ادامه مقاله به سایر دلایل برای قفل کردن مسیج های متنی توسط کاربران و سایر مطالب مرتبط خواهیم پرداخت.

دلایل قفل اس ام اس آیفون توسط کاربران

همان طور که گفتیم، شما به هر دلیل از جمله دلایل امنیتی و این که ممکن است افشای اطلاعات شخصی تان منجر به ایجاد دردسر برایتان شود، دوست ندارید که کسی غیر از خودتان و یا اشخاص غیر مجاز به تکست مسیج های شما دسترسی داشته باشد و به همین خاطر به قفل اس ام اس آیفون روی آورده اید که در این بخش از مقاله به سایر دلایل برای انجام این کار خواهیم پرداخت.

 

دلایل قفل اس ام اس آیفون توسط کاربران

 

دلایل قفل اس ام اس آیفون توسط کاربران؛ هویت دزدی

ممکن است برای بسیاری از کاربران گوشی های آیفون موضوع سرقت هویت و هویت دزدی در میان باشد که این می تواند منبع نگرانی برای کاربران به خاطر ترس از سوء استفاده کاربران غیر مجاز از هویت آن ها باشد و این دلیل را می توان از جمله یکی از مهم ترین دلایل علاوه بر دلایل ذکر شده برای قفل کردن اس ام اس دانست.

دلایل قفل اس ام اس آیفون توسط کاربران؛ گم کردن گوشی آیفون

وقتی یک کاربر آیفون به هر دلیلی از جمله مشغله ذهنی زیاد، سرقت و… گوشی خود را گم کرده و یا از دست بدهد، در صورتی که مسیج های متنی توسط کاربر تا قبل از گم کردن گوشی آیفون،توسط کاربر قفل نشده نشده باشد و گوشی به دست افراد سوء استفاده گر و یا هکرها بیفتد، احتمال سوء استفاده از اطلاعات کاربران و این که از مسیج های موجود در گوشی کاربر علیه وی استفاده شود بسیار زیاد است و ممکن است صاحب اصلی گوشی آیفون را به دردسر بیندازد.

نشت اطلاعات

یکی دیگر از دلایل کاربران برای قفل اس ام اس آیفون می توان نشت اطلاعات باشد؛ حتی اگر به هر نحوی داده های گوشی آیفون از طریق روش های ساده حذف شود، باز هم می توان داده ها را توسط افراد دیگر بازیابی کرد.

مشکل بد افزار

همچنین این نگرانی وجود دارد که برخی نرم افزار های جاسوسی این امکان را داشته باشند که داده های ما جمع آوری کرده و از آن سوء استفاده کنند که این دلیل نیز می تواند از جمله یکی دیگر از دلایل مهم برای قفل اس ام اس آیفون از سوی کاربران باشد.

در گوشی آیفون این امکان وجود دارد که با تنظیم برای گوشی خود یک رمز عبور راه اندازی کنید و بتوانید از مسیج ها ی شخصی و حریم خصوصی خود محافظت نمایید. با این حال، تنها قفل کردن اس ام اس آیفون کافی نیست و شما باید تمام داده ها و مسیج های شخصی خود را به طور دائم از گوشی تان پاک نمایید تا از نشت حریم خصوصی جلوگیری نمایید.

 

پیشنهاد تخصصی ما : آموزش تعمیرات موبایل

 

مراحل و نحوه قفل اس ام اس آیفون

در این قسمت از مقاله مراحل و نحوه قفل کردن اس ام اس آیفون را به شما آموزش خواهیم داد تا با طی این مراحل و قفل کردن تکست مسیج های خود در گوشی بتوانید از امنیت و حریم شخصی اطلاعات ذخیره شده داخل گوشی تان محافظت نمایید.

 

مراحل و نحوه قفل اس ام اس آیفون

 

مرحله اول: برای قفل اس ام اس آیفون به بخش تنظیمات گوشی همراه خود رفته و روی گزینه “General” ضربه بزنید.

مرحله دوم: گزینه “Password Lock” را  انتخاب کنید.

مرحله سوم: بر روی گزینه ” Turn Passcode On ” ضربه زده و قابلیت های امنیتی گوشی خود را فعال نمایید.

مرحله چهارم: رمز عبور انتخابی خود را وارد نمایید؛ حتما این نکته مهم را در هنگام انتخاب پسورد به خاطر داشته باشید که پسورد انتخابی شما نباید به نحوه ای باشد که کاربر ان غیر مجاز  به آسانی بتوانند به آن دسترسی پیدا کنند.

قفل کردن داده های حساسی مثل تکست مسیج ها با اضافه کردن پسورد به گوشی آیفون شما انجام می شود. رمز عبور برای قفل گشایی و روشن کردن دستگاه بعد از ری استارت کردن مورد نیاز است؛ هنگامی که قفل رمز عبور فعال شد، باید قبل از این که شما و یا هر کس دیگری بتوانید به پیام های متنی ذخیره شده در دستگاه دسترسی پیدا کند، آن را وارد نمایید.

قفل کردن اس ام اس آیفون می تواند روشی موثر برای جلوگیری از هک داده های مهم و ضروری توسط هکرها و افراد س. استفاده گر باشد؛ اما همان طور که در پاراگراف های بالایی مقاله نیز به آن اشاره کردیم، به منظور اطمینان بیشتر از این که کاربران و افراد غیر مجاز نتوانند به داده های مهم و حیاتی شما دسترسی پیدا کنند بهتر است که داده های خود را از گوشی پاک نمایید.

 

پیشنهاد تخصصی ما : آموزش سیم پیچی

 

در واقع، علاوه بر قفل کردن اس ام اس آیفون، یکی از بهترین راهکارها برای دارندگان گوشی آیفون که نمی خواهند داده های آن ها به دست افراد نا مطمئن بیفتد این است که داده ها و تکست مسیج های شخصی و ضروری خود که احتمال سوء استفاده از آن ها زیاد است به منظور جلوگیری از نشت اطلاعات مهم و حساس، این داده ها را از روی گوشی همراه خود پاک نمایند.

 

نرم افزارهای قفل اس ام اس آیفون

 

نرم افزارهای قفل اس ام اس آیفون

برای قفل اس ام اس در گوشی های آیفون تعدادی نرم افزار وجود دارد که در این قسمت از مقاله قصد داریم تا به معرفی آن بپردازیم.

1- CoverMe

محبوب ترین اپلیکیشن برای قفل کردن مسیج ها در گوشی آیفون است که به CoverMe معروف است. این برنامه به صورت رایگان است که محبوبیت آن به خاطر فراهم آوردن سرویس های امنتی برای گوشی آیفون بدون پرداخت پول است.

2- Secret SMS Plus

برای قفل اس ام اس آیفون و قرار دادن پسورد بر روی آن، یکی دیگر از نرم افزارهایی که از گوشی آیفون برای حفظ امنیت پیغام های داخل گوشی می توان از آن استفاده کرد، نرم افزار Secret SMS Plus است. این نرم افزار قادر است تا با فراهم آوردن بالاترین استانداردهای امنیتی، خیال شما را از بابت عدم به سرقت رفتن اطلاعات حساس و حیاتی داخل گوشی تان راحت کند.

3- Crypt Me

یکی دیگر از نرم افزارها به منظور قفل کردن اس اسم اس و تکست مسیج های روشی گوشی های آیفون، Crypt Me است که به کاربران این امکان را می دهد تا پیام های رمزنگاری شده را ارسال و دریافت نمایند. همچنین این برنامه از کاربران برای ایجاد پسورد برای تبدیل پیام ها در قالب قابل خواندن پشتیانی می کند و 0.99 دلار قیمت آن است.

نرم افزار پاک کردن تکست مسیج در گوشی آیفون

علاوه بر قفل کردن اس ام اس آیفون به منظور حفظ امنیت اطلاعات و جلوگیری از نشت اطلاعات خود بیرون می توانید از نرم افزارهای پاک کردن تکست مسیج در گوشی آیفون خود به منظور جلوگیری از درز اطلاعات و افتادن داده ها در دست افراد سود جو و سو استفاده گر استفاده نمایید.

یکی از این نرم افزارها iMyFone Umate Pro یا iMyFone UmatePro for Mac است که با استفاده از آن می توانید داده های حساس، مهم و ضروری را که احساس می کنید امکان سوء استفاده از آن وجود دارد را پاک نمایید تا در صورت گم شدن احتمالی گوشی خود خیالتان راحت باشد که اطلاعات شخصی تان دست افراد نا اهل و سو استفاده گر نمی افتد.

نحوه پاک کردن تکست مسیج های خصوصی

با استفاده از روش قفل کردن اس ام اس و هم چنین پاک کردن داده های شخصی می توانید امنیت اطلاعات خود را حفظ نمایید؛ در این قسمت مراحل و نحوه پاک کردن تکست مسیج های خصوصی را به شما آموزش خواهم داد.

مرحله اول: نرم افزار مخصوص پاک کردن داده ها را در گوشی خود دانلود کنید و گوشی آیفون خود را به Umate Pro متصل نمایید.

مرحله دوم: گزینه ” Erase Private Data” را انتخاب نمایید.

مرحله سوم: بعد از اسکن داده ها، تکست مسیج ها به شما نشان داده خواهد شد؛ در این مرحله می توانید آن دسته از اطلاعاتی را که نمی خواهید در گوشی تان باشد را انتخاب کرده و پاک نمایید؛ سپس برای پاک کردن داده های مورد نظر، بر روی گزینه ” Erase Now” کلیک کنید.

شما همچنین می توانید گزینه ” Erase Deleted Files” را برای پاک کردن مسیج های حذف شده امتحان کنید.؛ همچنین اگر شما گزینه “Erase All Data”  را انتخاب نمایید، نه تنها تمام مسیج ها حذف می شوند؛ بلکه ریست دیتا در گوشی آیفون نیز پاک خواهد شد.

 

نحوه پاک کردن تکست مسیج های خصوصی

 

سخن آخر

در این مقاله با نحوه قفل اس ام اس آیفون و همچنین سایر مطالب مثل نحوه پاک کزدن داده های مهم در گوشی آیفون آشنا شدید که برای هر یک از این دو روش نرم افزاری را به منظور راحت تر کردن کار شما عزیزان به منظور حفاظت از داده های شخصی تان ارائه دادیم.

همچنین برای دریافت مقالات آموزشی بیشتر و اطلاع  از زمان و نحوه ثبت نام در دوره های فنی حرفه ای آموزشگاه می توانید به سایت اصلی مراجعه نموده و اطلاعات لازم را کسب کنید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *