با شماره  09053854159 می توانید در واتساپ، تلگرام ، روبیکا و ایتا با ما در ارتباط باشید.
برندهای معروف کولرگازی بازار ایران

برندهای معروف کولرگازی بازار ایران

در اینجا پس از معرفی کولرگازی و بررسی نحوه­ی کار آن به معرفی و بررسی برندهای معروف کولرگازی بازار ایران خواهیم پرداخت. ما هرساله تابستان گرم و گرم­تری را تجربه می­کنیم و تنها راه فرار از این گرما استفاده از کولر است. در گذشته کولرهای آبی کاربرد زیادی داشتند و در همه­ی مناطق از آن­ها استفاده می­شد، تنها در ناطقی با آب­و­هوای حاره­ای شاهد استفاده از کولر­های گازی بودیم اما پس از گرمایش بیشتر زمین استفاده از کولرگازی به جای کولرهای آبی افزایش یافته و کولرهای  گازی به تدریج جایگزین کولرهای آبی شدند و محبوبیت کولرهای آبی بسیار کاهش یافت. کولرگازی یک وسیله­ی سرمایشی است که با استفاده از فرآیند تبخیر مایع، وظیفه­ی جذب هوای گرم و تبدیل آن به هوای سرد را بر عهده دارد. کولرهای گازی که دمای هوا را به­طور یکنواخت خنک می­کنند، از چهار بخش اصلی تشکیل شده­اند که نام و وظایف آن­ها به این شرح است. اپراتور وظیفه­ی جذب هوای گرم و سپس انتقال آن به کمپرسور را بر عهده دارد. در کمپرسور گاز متراکم شده و توسط کندانسور خنک می­شود و به محیط بیرون منتقل می­شود.

انواع کولرهای گازی

کولرهای گازی به طور کلی به دو دسته­ی کولرگازی یک تکه یا پنجره­ای و یا پرتابل، کولرگازی دو تکه یا اسپلیت و کولرهای گازی ایستاده تقسیم می­شوند. کولرگازی یک تکه در داخل یک پنجره نصب می­شود. بخشی از این کولرگازی بیرون پنجره و بخشی از آن درون اتاق نصب می­شود. از مزایای این مدل می­توان از راحتی نصب و جا­به­جایی به محلی دیگر، کم حجم و کوچک بودن و ارزان بودن نسبت به دیگر انواع کولر گازی نام برد. از معایب این نوع کولرها نیز، صدای زیاد و مصرف برق بالا است. امروزه تولید این نوع از کولرهای گازی بسیار کم شده و محبوبیت آن­ها کاهش یافته است.

برندهای معروف کولرگازی بازار ایران

کولرگازی پنجره­ای

انواع برندهای معروف کولرگازی بازار ایران علاوه بر کولرگازی یک تکه، کولرهای گازی دوتکه یا اسپلیت نیز دارند. اسپلیت­ها دارای دو پنل هستند که یکی از آن­ها در بیرون از واحد و یکی از آن­ها درون خانه نصب می­شود. کندانسور و کمپرسور در پنل خارجی و اپراتور در پنل داخلی قرار دارد، این دو پنل از طریق لوله­هایی به هم اتصال دارند که هوای سرد و گرم توسط این لوله­ها بین دو پنل چریان پیدا می­کنند و موجب گرمایش و سرمایش محیط می­شوند. کولرهای گازی اسپلیت، دو نوع اسپلیت سرد و اسپلیت سرد و گرم دارند. کولرگازی سرد و گرم، علاوه بر امکان سرمایش هوا در تابستان، امکان گرمایش هوا در زمستان را نیز دارد و شما را از داشتن یک وسیله­ی گرمایشی جدا بی­نیاز می­کند. از مزایای کولرهای اسپلیت می­توان به گرفتن و تصفیه­ی بخارهای اضافی، چربی­های موجود در هوا و ریزگردها اشاره کرد. هرچند کولرهای گازی مصرف برق بالایی دارند، در طولانی مدت استفاده از آن­ها اقتصادی خواهد بود. این کولرها همچنین می­توانند دمای محیط را به طور یکنواختی حفظ نمایند.

برندهای معروف کولرگازی بازار ایران

کولرگازی دوتکه یا اسپلیت

علاوه بر این دو مدل کولرگازی، کولرهای گازی ایستاده نیز در ظرفیت­های سرمایشی مختلفی تولید و به بازار عرضه می­شوند. این کولرهای گازی استفاده خانگی کمتری دارند و بیشتر برای محیط­های صنعتی و یا محیط­های بزرگ و پر رفت و آمد مانند مغازه­های بزرگ و محل­هایی با رفت و آمد بالا مانند ایستگاه­های مترو مناسب هستند. هرچند برخی مستاجرین که امکان دخل و تصرف در محل سکونت خود را ندارند نیز می­توانند این نوع از کولرگازی را خریداری کنند.

 

 

کولرگازی ایستاده

معرفی و بررسی برندهای معروف کولرگازی بازار ایران

برندهای معروف کولرگازی بازار ایران، شامل ال­جی، سامسونگ، ایران رادیاتور، اجنرال، جی پلاس، شارپ، هیوندای، وست پوینت، بوش و تی­سی­ال هستند. در ادامه به معرفی و بررسی اجمالی این برندهای معروف کولرگازی بازار ایران می­پردازیم.

آموزش تخصصی پیشنهادی ما به شما:

آموزش کولر گازی

کولرگازی ال­ جی

ال­جی تنها کولرهای گازی اسپلیت را به بازار ایران عرضه می­نماید. این برند گستره­ی بزرگی از کولرهای گازی با قدرت سرمایش بین 9000 تا 27000 را تولید می­کند. هرکدام از این کولرهای گازی با توجه به متراژ محل نصب می­تواند گزینه­ی مناسبی برای خرید شما باشد. توجه داشته باشید که انتخاب ظرفیت سرمایشی مناسب اهمیت بالایی دارد چرا که اگر ظرفیت سرمایشی کم باشد، منزل شما به حد کافی خنک نخواهد شد و اگر زیاد باشد، واحد شما بسیار سرد شده و مجبور به خاموش و روشن کردن مداوم کولرگازی برای تنظیم دمای محیط خواهید شد.

برند ال­جی که یکی از برندهای معروف کولرگازی بازار ایران می­باشد، کولرهای گازی با صدای کم، مصرف برق پایین و مقاوم در مقابل ولتاژ بالا به بازار عرضه کرده است. برخی مدل­های این برند که از برندهای معروف کولرگازی بازار ایران است، دارای عملکرد تمیزکردن خودکار هستند که از ایجاد باکتری و قارچ در مبدل حرارتی جلوگیری کرده و محیطی خوشایند برای مشتری ایجاد می­کند. همچنین بیشتر مدل­های این برند، دارای یک حالت خواب راحت هستند که شما می­توانید با تنظیم سه عملکرد خودکار(جریان هوای غیرمستقیم، تنظیم زمان خاموشی 7 ساعته و باد ملایم و منطق زمان خواب) بیشترین راحتی را حین خواب داشته باشید.

کولرگازی اسپلیت ال¬جی

کولرگازی اسپلیت ال­جی

کولرگازی سامسونگ

شرکت سامسونگ یکی از برندهای معروف کولرگازی بازار ایران، انواع کولرهای گازی را به بازار عرضه می­نماید. کولرهای گازی ایستاده این برند در دو ظرفیت سرمایشی 48000 و 50000 در بازار موجود هستند. این کولرهای گازی دارای تیغه­های ضد زنگ هستند که از خوردگی و رشد باکتری بر سطح تیغه­ها جلوگیری می­نماید و همچنین قابلیت بستن خودکار تیغه­ها، تنها در زمان روشن بودن کولرگازی تیغه­ها را باز نگه­می­دارد.

کولرهای گازی اسپلیت برند سامسونگ که یکی از برندهای معروف کولرگازی بازار ایران است، در ظرفیت­های سرمایشی 9000 تا 24000 در بازار موجود هستند. بیشتر مدل­های ساخت این برند، دارای فیلتر 3 لایه ای هستند که علاوه بر جذب ریزگردها، انواعی از ویروس­ها، باکتری­ها و ذرات آلرژی­زا را در هنگام عبور از توری متراکم فیلتر از بین می­برد و هوا را تازه و محفظه­ی درونی پنل را پاکیزه نگه­می­دارد. همچنین امکان سرمایش دو مرحله­ای، دمای مطلوب را حفظ کرده و نیاز به خاموش و روشن کردن کولر برای تنظیم دمای محیط را به حداقل می­رساند. این برند نیز مانند برند ال­جی، قابلیت تنظیماتی برای زمان خواب را دارد که خواب را برای شما لذت­بخش­تر می­کند.

کولرگازی ایران رادیاتور

یکی دیگر از برندهای معروف کولرگازی بازار ایران، ایران رادیاتور است که کولرهای گازی اسپلیت را در پنج مدل با ظرفیت­های سرمایشی 9000، 12000، 18000، 24000 و 30000 تولید می­نماید. همه­ی این مدل­ها با کولرهای گازی سرد و گرم هستند و به نحوی طراحی شده­اند که برای استفاده در مناطقی با آلودگی هوای بالا نیز مناسب هستند. توجه کنید که هرچه عدد ظرفیت سرمایشی بزرگتر باشد، کولرگازی برای محیط با زیربنای بالاتر مناسب خواهد بود. کولرهای گازی ایران رادیاتور، یکی از برندهای معروف کولرگازی بازار ایران، به دلیل تولید و طراحی همه­ی مدل­ها در ایران، قیمت­های پایین­تری دارند و خرید آن­ها می­تواند آسان­تر باشد.

کولرگازی اجنرال

اجنرال در واقع همان برند معروف فوجیتسو است که نزد بسیاری شناخته شده است. این برند به واسطه­ی سابقه خوبی که در گذشته داشته است، پس از تغییر نام نیز یکی از برندهای معروف کولرگازی بازار ایران به حساب می­آید. کولرهای گازی این برند در ظرفیت­های سرمایشی متفاوت و در مدل­های کولرگازی سرد و کولرگازی سرد و گرم به بازار عرضه می­شوند.

کولرگازی جی پلاس

جی پلاس که یک برند زیر مجموعه­ی گلدیران است، به یکی از برندهای معروف کولرگازی بازار ایران بدل شده است. این برند نیز مانند اکثر برندهای معروف کولرگازی بازار ایران، کولرهای گازی با ظرفیت سرمایشی بین 9000 تا 30000 وارد بازار نموده است. همه­ی مدل­های این سازنده، از نوع کولرگازی سرد و گرم هستند و به دلیل داشتن کمپرسور هوشمند اینورتر بسیار کم مصرف هستند. از دیگر امکانات کولرهای گازی این برند، داشتن حالت خواب و سیستم رطوبت زدایی می­باشد.

کولرگازی شارپ

این برند ژاپنی که یکی از برندهای معروف کولرگازی بازار ایران است، کولرهای گازی با ظرفیت سرمایشی 12000، 18000، 24000 و 30000 تولید می­نماید. پنل­های مدل­های مختلف این برند مجهز به فیلتر نانو سیلور و آنتی باکتریال هستند. همچنین با استفاده از یک تکنولوژی، امکان نیاز به گازهای خنک­کننده درکولرهای گازی این برند، تا پنجاه درصد کاهش داشته است. این برند علاوه بر کولرهای گازی سرد، مدل­های کولرگازی سرد و گرم نیز تولید می­نماید.

یک مدل کولرگازی فقط سرمایشی شارپ

کولرگازی هیوندای

برند هیوندای که به تازگی به جمع برندهای معروف کولرگازی بازار ایران پیوسته است، دو نوع کولرهای گازی ایستاده و اسپلیت را نولید می­کند. کولرهای گازی ایستاده این برند شامل دو مدل با ظرفیت سرمایشی 48000 و 60000 می­شود که علاوه بر سرمایش، قابلیت گرمایشی نیز دارند. این دو مدل دارای فیلتر ضدقارچ و جذب رطوبت هستند و همچنین حالت خواب نیز دارند.

کولرهای گازی اسپلیت این برند نیز با ظرفیت­های سرمایشی 9000 تا 30000 به بازار عرضه می­شوند. این نوع از کولرهای گازی این برند که از برندهای معروف کولرگازی بازار ایران است، در دو کولرگازی سرد و کولرگازی سرد و گرم در بازار به فروش می­رسند. اکثر مدل­های این سازنده دارای فیلتر ضدقارچ، قابلیت تمیز شدن خودکار و دارای نمایشگر مخفی هستند. برخی مدل­ها فیلتر ضدجلبک با قابلیت سنتز ویتامین C نیز دارند.

کولرگازی وست پوینت

وست پوینت نیز مانند هیوندای با وجود اینکه به تازگی وارد ایران شده است، یکی از برندهای معروف کولرگازی بازار ایران به حساب می­آید. این سازنده علاوه بر کولرهای گازی ایستاده و اسپلیت، کولرگازی پنجره­ای نیز تولید می­نماید. کولرگازی ایستاده وست پوینت با قابلیت سرمایش و گرمایش، در دو مدل با ظرفیت سرمایشی 48000 و 60000 در بازار موجود است.

کولرگازی پنجره­ای وست پوینت نیز در دو مدل  با ظرفیت سرمایشی 18000 و 24000 تولید و عرضه می­شود. هردوی این مدل­ها کولرگازی سرد هستند و دارای دو حجم کنترلی برای تنظیم میزان برودت و سه سرعت کم، متوسط و زیاد با حجم هوادهی در سه حالت کارکرد 580، 660 و 750 مترمکعب در ساعت است.

کولرگازی پنجره­ای وست پوینت

کولرهای گازی اسپلیت برند وست پوینت که یکی از برندهای معروف کولرگازی بازار ایران است، با ظرفیت­های 18000 تا 36000 در بازار موجود هستند و دو نوع کولرگازی سرد و کولرگازی سرد و گرم هستند. این کولرهای گازی صدای کمی تولید می­کنند و مجهز به درجه حفاظت IP24 در مقابل گردوخاک و رطوبت هستند. همچنین میزان هوای دستگاه می­تواند در سه حالت کارکرد 940، 1000 و 1050 مترمکعب در ساعت تنظیم شود.

کولرگازی بوش

برند بوش که یکی از برندهای معروف کولرگازی بازار ایران است، از شناخته شده ترین برندهای لوازم خانگی می­باشد. لوازم خانگی ساخت این شرکت آمریکایی، از کیفیت بالا و طراحی­های زیبایی برخوردار هستند. این برند، کولرهای گازی ایستاده و اسپلیت تولید می­کند. کولرهای اسپلیت با ظرفیت­های سرمایشی بین 9000 تا 36000 تولید می­شوند که همه­ی آن ها از نوع سرمایش و گرمایش همزمان هستند و مجهز به سیستم تهویه هوای خانگی و با صدای بسیار کم هستند.

کولرهای گازی ایستاده این برند که از برندهای معروف کولرگازی بازار ایران است، مدل­های زیادی دارند که ظرفیت سرمایشی بین 24000 تا 100000 را شامل می­­شود که به مانند انواع اسپلیت ساخت این شرکت، از نوع سرمایش و گرمایش همزمان هستند. بیشتر مدل­های این سازنده، نیازمند برق سه فاز هستند و برای استفاده­های صنعتی و یا استفاده در مکان­های عمومی مناسب هستند.

کولرگازی تی­سی­ال

تی­سی­ال یک برند چینی معروف و باکیفیت است که در بازار ایران نیز به محبوبیت بالایی رسیده است. تی­سی­ال از برندهای معروف کولرگازی بازار ایران است. این برند انواع کولرهای گازی از جمله مدل­های ایستاده، اسپلیت و پنجره­ای را تولید می­کند.

کولرهای گازی اسپلیت ساخت این شرکت، انواع کولرگازی سرد و کولرگازی سرد و گرم دارند و ظرفیت­های سرمایشی در بازه­ی 9000 تا 36000 را شامل می­شود. انواع کولرهای گازی پنجره­ای این برند نیز دارای ظرفیت­های سرمایشی 18000، 20000 و 24000 هستند و کولرهای گازی ایستاده دارای ظرفیت­های 36000، 48000، 60000 و 90000 هستند و در دو نوع تنها سرمایشی و سرمایش و گرمایش همزمان در بازار عرضه شده اند.

کولرگازی اسپلیت

کولرگازی ایستاده تی­سی­ال

سایر برندهای موجود در بازار

علاوه بر برندهای معروف کولرگازی بازار ایران که بررسی شد، برندهای دیگری نیز در بازار ایران وجود دارند که از جمله می­توان به تک الکتریک، آکس و گرین اشاره نمود. البته در گذشته برند هیتاچی یکی از برندهای معروف کولرگازی بازار ایران بود که به تازگی به دلایل متعددی در بازار کمیاب شده است به همین دلیل به بررسی کولرهای گازی تولید این شرکت نپرداختیم. در نظر داشته باشید که برای خرید کولرگازی علاوه بر شناخته شده بودن برند آن که بهتر است از برندهای معروف کولرگازی بازار ایران باشد، نکته­های مهم دیگری نیز وجود دارند، از جمله متراژ محیط محل نصب، نحوه استفاده شما و امکاناتی که این کولرگازی در اختیار شما قرار می­دهد. امیدواریم که این مطلب در انتخاب کولرگازی متناسب با نیازتان برای شما مفید باشد.

لیست دوره های ما به شرح ذیل است:

دوره های تعمیرات:

آموزش تعمیر موبایل ، آموزش تعمیر لوازم خانگی ، آموزش تعمیر ماشین های اداری ، آموزش تعمیر ساعت ، آموزش برق ساختمان ، آموزش نصب و تعمیرات پکیج دیواری ، آموزش لوله کشی ساختمان ، آموزش تعمیرات یخچال و فریزر ، آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی ، دوره موزش تعمیر ماکروفر و ماکروویو ، آموزش تعمیر لپتاپ ، آموزش تعمیرات برد درب اتوماتیک

دوره های برق:

دوره هوشمند سازی ساختمان ، آموزش طراحی و مونتاژ تابلو برق ، آموزش نصب درب اتوماتیک ، آموزش نصب دوربین مدار بسته ، آموزش نصب سانترال ، آموزش نصب دزدگیر اماکن ، دوره نصب اعلام حریق ، آموزش نصب تعمیرات نگهداری آسانسور ، آموزش نصب کرکره برقی ، دوره نصب درب شیشه ای اتوماتیک

و دوره در زمینه تاسیسات:

آموزش لوله کشی ساختمان ، آموزش لوله کشی گاز ساختمان ،  دوره نصب و تعمیرات کولر گازی

دوره های ابزار دقیق:

دوره آموزش PLC صنعتی ، آموزش مانیتورینگ ، آموزش میکروکنترلر ARM ، آموزش میکرو کنترلر AVR ، آموزش میکرو کنترلر FPGA ، آموزش نرم افزار Altium Designer

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *