با شماره 09053854159 می توانید در واتساپ، تلگرام و روبیکا با ما در ارتباط باشید.

با شماره 09053854159 می توانید در واتساپ، تلگرام و روبیکا با ما در ارتباط باشید.

علت روشن نشدن گوشی

اگر تلفن همراه شما روشن نمی شود می تواند بدترین اتفاق نگران کننده برای شما باشد. زیرا این روزها نه تنها زندگی شخصی و اجتماعی ما بلکه زندگی حرفه ای و کاری هر شخصی متکی به تلفن همراه است. وقتی تلفن همراه شما روشن نمی‌شود، متوجه می‌شوید که اطلاعات حیاتی و مهمی  در تلفن همراه شما ذخیره شده است مانند شماره تماس دوستان و همکاران و تصاویر و ویدئوهای که از تعطیلات رویایی خود ثبت کردید و یا پیام ها و چت های مهمی که هیچ نسخه پشتیبانی برای دستیابی به آن ها وجود ندارد. بنابراین به دنبال علت روشن نشدن گوشی اندرویدی خود هستید که اغلب این ممکن است به دلیل هر گونه خرابی سخت افزاری یا مشکلاتی در نرم افزار تلفن همراه شما باشد. مشکلات تخصصی مربوط به تلفن همراه به تنهایی و توسط یک فرد مبتدی و تازه کار حال نمی شود زیرا ممکن است تلفن همراه مورد نظر نیاز به تعویض یا تعمیر قطعات سخت افزاری داشته باشد که کار هر فردی نیست و نیاز به تکنسین حرفه ای دارد اما اگر مشکل در بخش نرم افزاری گوشی باشد در بسیاری از موارد به تنهایی قابل حل است. در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا شما را با راه های موجود و علت روشن نشدن گوشی خود آشنا سازیم.

 

بنر علت روشن نشدن گوشی

 

قاب گوشی خود را جدا کنید

یکی از علت های روشن نشدن گوشی انسداد قاب گوشی می باشد‌ هنگامی که با روشن نشدن گوشی روبرو شدید قاب گوشی خود را بردارید و سعی کنید تلفن را روشن کنید. گاهی اوقات این قاب‌های گوشی را فشار می‌دهد و اجازه نمی‌دهد گوشی به‌طور عادی کار کند و عملکرد درستی داشته باشد. پس اگر درونی شرایطی قرار گرفتید قاب گوشی خود را بردارید و دکمه پاور را برای ۱۵ دقیقه نگه دارید.

تلفن همراه را به شارژر متصل کنید | علت روشن نشدن گوشی

هنگامی که گوشی روشن نمی شود ممکن است که باتری گوشی شما تمام شده باشد. هر چند ممکن است تلفن همراه خود را شارژ کرده باشید اما برای اطمینان بیشتر تلفن همراه خود را به شارژ بزنید تا اگر تلفن همراه شارژ نداشت روشن شود در هر صورت این گزینه بسیار خوبی است که فقط چند دقیقه گوشی خود را شارژ کرده و سپس سعی کنید دوباره تلفن همراه خود را روشن کنید زیرا ممکن است گوشی شما هیچ مشکل سخت افزاری و نرم افزاری نداشته باشد و فقط شارژ گوشی تمام شده باشد.

از کابل یا شارژر متفاوت استفاده کنید

کابل‌های شارژ USB به دلیل عملکرد نادرست شان معروف هستند. ممکن است کابل شارژری که استفاده می کنید مشکل داشته و یا معیوب باشد. در چنین مواقعی حتی اگر بخواهید شارژر خود را برای چند دقیقه هم به گوشی وصل کنید گوشی شما شارژ نمی شود. بنابراین بهتراست با استفاده از کابل دستگاه دیگر و بررسی اینکه آیا شارژر کار می کند، می توانید یکپارچگی کابل خود را بررسی کنید بعد از اینکه کابل شارژر دیگری را امتحان کردید سپس سعی کنید گوشی خود را روشن کنید اگر همچنان گوشی اندروید شما روشن نشد سپس باید بررسی کنید آیا پریز برق که شارژر به آن متصل است برق دارد یا خیر، اگر این مورد هم مشکلی نداشت باید موارد دیگر را نیز مورد بررسی قرار دهید. اگرحتی پس از شارژ شدن گوشی شما روشن نمی شود ممکن مشکل چیزی دیگری باشد.

 

پیشنهاد تخصصی ما : آموزش سیم پیچی

 

از سالم بودن باتری اطمینان حاصل کنید

چنانچه گوشی شما روشن نشدن باید ببینید آیا باتری گوشی شما سالم است یاخیر. برای اطمینان از سالم بودن باتری گوشی بهتر است ابتدا گوشی خود را به شارژر وصل کنید و سپس یک یا دو دقیقه صبر کنید. سپس بررسی کنید آیا نماد باتری روی صفحه نمایش ظاهر می شود اگر نماد باتری روی صفحه اصلی گوشی ظاهر می شود پس نتیجه می گیریم که باتری گوشی شما مشکلی ندارد و سالم است اما اگر نماد باتری بر روی گوشی مشاهده نشد باید بگردید ببینید آیا نقطه قرمز رنگ کوچکی بر روی صفحه نمایش دیده می شود این نقطه قرمز رنگ به معنی این است که باتری گوشی شما تقریباً تمام شده و برای احیای گوشی باید آن را شارژ کنید. اگر حتی این چراغ قرمز رنگ را بر روی گوشی مشاهده نکردید به احتمال زیاد باتری شما کاملاً ازبین رفته است و شما باید فوراً باتری گوشی را تعویض کنید.

باتری خود را بررسی کنید | علت روشن نشدن گوشی

اگر باتری تلفن همراه شما از بین رفته و روشن یا شارژ نمی شود اما از سالم بودن تجهیزات جانبی شارژراطمینان کامل دارید وقت آن رسیده است که باتری تلفن همراه خود را تعویض کنید. ممکن است علت روشن نشدن گوشی نیز همین مورد باشد. زیرا اکثر باتری های گوشی و تبلت پس از چند سال استفاده به سرعت از نظر کیفیت شروع به افت می کنند. در نهایت باتری ها کاملاً از بین می روند. انواع دیگر آسیب ها به باتری نیز می تواند به طور جبران ناپذیری بر باتری آسیب وارد کند. ریختن مایعات روی باتری گوشی، افتادن گوشی روی سطح سخت و دماهای شدید همگی می‌تواند به باتری آسیب وارد کرده و از علت های روشن نشدن گوشی شما باشد. توجه داشته باشید اگر بخواهید خودتان باتری گوشی را عوض کنید گارانتی دستگاه شما باطل می شود.

 

علت روشن نشدن گوشی شیامی

 

راه اندازی مجدد تلفن همراه

گاهی اوقات تلفن همراه ممکن است هنگ کرده و به درستی  عمل نکند. در چنین مواقعی نیز ممکن است گوشی شما روشن نشود. یک راه حل آسان برای این زمان وجود دارد شما می توانید با فشار طولانی دکمه پاور گوشی، تلفن همراه خود را مجدد راه اندازی و دوباره آن را روشن کنید. راه‌اندازی مجدد تلفن همراه در صورتی دراین زمان مؤثر واقع می شود که برخی از برنامه‌ها یا نرم‌افزارهای شخص ثالث دلیل روشن نشدن تلفن همراه شما باشد.

خارج کردن باتری گوشی اندروید

اگر تلفن اندرویدی شما روشن نمی شود یکی از راه حل های ساده در این تلفن ها این است که عمل چرخه برق را انجام دهید. برای تلفن های اندروید قدیمی با باتری قابل جابه جایی، این کار به آسانی انجام می شود شما ابتدا باید باتری را خارج کنید سپس چند دقیقه صبر کنید و دوباره باتری را داخل گوشی قرار دهید. گوشی های موبایل که باتری آن ها قابلیت جا به جایی ندارند، باید دراین گوشی ها دکمه پاور را فشار دهید و سپس نگه دارید. بسته به سازنده تلفن همراه شما ممکن است لازم باشد دکمه پاور را بین 10 تا 30 نگه دارید. وقتی باتری دوباره گذاشتید می توانید گوشی را روشن کنید و عملکرد گوشی را ببینید چنانچه گوشی همچنان روشن نشدن باید به دنبال سایر علت روشن نشدن گوشی باشید.

 

پیشنهاد تخصصی ما : آموزش برق ساختمان

 

بازگشت گوشی به تنظیمات کارخانه

اگر با روشن نشدن گوشی روبرو شدید و گوشی خود راقصد داشتید دوباره راه اندازی کنید باید آگاه باشید که هنگام راه اندازی مجدد گوشی حالت بازیابی وجود دارد. با انجام این کار تلفن شما به تنظیمات کارخانه برمی گردد. اگر با انجام دادن این کار تلفن همراه مورد نظر روشن شؤد که بسیار موثر است اما با انجام این کار ممکن است گوشی فرآیند روشن شدن را پشت سر نگذارد. بنابراین باید به یاد داشته باشید هنگامی که می خواهید گوشی را به تنظیمات کارخانه برگردانید باید به این نکته مهم توجه داشته باشید بازنشانی تلفن همراه به تنظیمات کارخانه بدافزار، ویروس و بسیاری از مشکلات ناشی از برنامه‌ها و نرم‌افزارهای گوشی را حذف می‌کند.

اما درکنارآن تمام اطلاعات را از حافظه داخلی گوشی شما نیز حذف خواهد کرد. بنابراین بهتر است قبل از این که گوشی را به تنظیمات کارخانه برگردانید ابتدا از اطلاعات گوشی خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. اگرتخصصی ندارید و نمی توانید ازاطلاعات مورد نظرتلفن همراه خود نسخه پشتیبانی تهیه کنید بهتر آن است که گوشی مورد نظر را به یک تکنسین ماهر که دراین زمینه فعالیت می کند نشان دهید تا در این زمینه شما را راهنمایی نماید.

 

علت روشن نشدن گوشی سامسونگ

 

بررسی صفحه نمایش تلفن همراه  | علت روشن نشدن گوشی

ممکن است از روشن نشدن تلفن خود ناامید شوید در حالی که این امکان وجود دارد یکی دیگر ازعلت روشن نشدن گوشی صفحه نمایش معیوب یا شکسته تلفن همراه باشد بدون اینکه شما متوجه شوید صفحه نمایش شکسته یا ضربه خورده باشد. صفحه نمایش تلفن همراه چنانچه شکسته یا ضربه خورده باشد می تواند روشن نشود و صفحه تلفن همراه مشکی نشان داده می شود،

مراجعه به مرکز تعمیرات تخصصی

هنگامی که با روشن نشدن تلفن همراه روبرو شدید بهتر آن است که ابتدا آن را به یک مرکز خدمات تعمیرات تخصصی لوازم الکترونیکی ببرید زیرا هنگامی که با روشن نشدن گوشی روبرو شدید ممکن است مسائلی وجود داشته باشد که یک فرد مبتدی از پس آن برنیایید همچنین برخی آسیب‌های نرم‌افزاری پیچیده‌تر هستند و نیاز به بررسی متخصص دارند. یک فرد مبتدی که هیچ سر رشته ای درزمینه تعمیرات تخصصی کامپیوتر، گوشی اندروید و لوازم الکترونیکی ندارد اگر بخواهد به تنهایی نرم افزار سیستم تلفن همراه را بررسی کند ممکن است نتواند تلفن همراه را به درستی عیب یابی کند بنابراین توصیه می کنیم به یک مرکز خدمات با تکنسین های حرفه ای مراجعه کنید و کار را توسط یک متخصص انجام دهید. ما در این راستا مرکز خدماتی برق و الکترونیک را به شما پیشنهاد می دهیم این مرکز خدماتی همراه با تکنسین های حرفه ای و مجرب با قیمت مناسب دراختیار شما کاربران عزیز هستند. صرفاً به این دلیل که مرکز خدماتی برق الکترونیک  تنها مرکز خدمات مجاز در این زمینه هستند کارشناسان این مرکز خدماتی می توانند در مورد دستگاه شما و مشکلی که با آن مواجه هستید به شما مشاوره و راهنمایی بدهند.

 

گوشی چرا به طور خودکار روشن و سپس خاموش می شود؟

 

سیاه شدن مدام صفحه گوشی | علت روشن نشدن گوشی

هنگامی که با سیاه شدن مدام صفحه گوشی روبرو شدید به چند دلیل می تواند باشد که ما دراین قسمت به چند مورد آن ها اشاره داریم :

  1. ممکن است کانکتورهای LCD صفحه نمایش شل شده باشند.
  2. امکان وجود دارد که برنامه های ناسازگاری که حاوی ویروس هستند بر روی آن نصب شده باشد.
  3. گوشی برای مدت طولانی بیش از حد شارژ شده است
  4. باتری تلفن همراه شما معیوب یا خراب شده است

گوشی چرا به طور خودکار روشن و سپس خاموش می شود؟

شایع ترین علت خاموش شدن خودکار تلفن همراه این است که باتری گوشی ممکن است به درستی در قسمت باتری جای نگیرید. یا مواردی مانند فرسودگی های باتری، تغییر اندازه های باتری ممکن است در طول زمان کمی تغییر کند. این موارد بیان شده باعث می شود که باتری کمی شل شود و در هنگام استفاده کردن یا تکان دادن تلفن همراه از کانکتورهای تلفن جدا شوند.

نتیجه گیری

ما دراین مقاله تمام علت روشن نشدن گوشی و راه حل های پیشنهادی را بیان کرده ایم چنانچه هیچ یک از این موارد  در اینجا مشکل شما را حل نکرد، ممکن است زمان آن رسیده باشد که به فکر یک تلفن همراه جدید باشید. یا باید هزینه ای را درنظر داشته باشید و سپس به دنبال تکنسین ماهرتلفن همراه باشید. به یاد داشته باشید برخی از تلفن های همراه  به طور خاص برای استفاده در مناطق کثیف یا ناهموار طراحی شده اند شما اگر در صنعت ساختمان‌سازی کارمی کنید این تلفن های همراه برای شما بهترین گزینه خواهد بود.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *