با شماره  09053854159 می توانید در واتساپ، تلگرام ، روبیکا و ایتا با ما در ارتباط باشید.
آموزش بکاپ گیری در اندروید

یکی از مهمترین اقداماتی که قبل از عوض کردن گوشی اندروید باید انجام گیرد، مربوط به بک آپ گیری در اندروید می باشد. اگر با این بک آپ گیری در اندروید آشنایی نداشته باشید خیال شما از لحاظ امنیت اطلاعات آسوده نخواهد شد. با بک آپ گیری در اندروید به راحتی می توانید تمامی اطلاعات مورد نیاز خود را روی گوشی جدید تان انتقال دهید. لازم به ذکر است که ضرورت بک آپ گیری از اطلاعات گوشی تنها به زمان تغییر گوشی همراه محدود نمی شود. شما همیشه باید برای پشتیبان گیری از اطلاعات مهم و حساس گوشی همراه خود، از راهکارهای ارائه شده کمک بگیرید.

با آموزش بک آپ گیری در اندروید اگر به گوشی همراه  خود دسترسی‌ نداشتید و یا اینکه اتفاقی برای گوشی همراه تان افتاد، می توانید با خیال راحت از روش بک آپ گیری استفاده کنید و مشکل خود را به این ترتیب حل نمایید.

 

آموزش بکاپ گیری در اندروید | آموزش تعمیرات موبایل

 

مقدمه‌ ای در مورد آموزش بکاپ گیری در اندروید

بک آپ گرفتن از اطلاعات دستگاه های اندرویدی از اهمیت زیادی برخوردار است، زیرا با بک آپ گیری همیشگی قادر هستید ریسک پاک شدن تمام اطلاعات از حافظه گوشی را به صفر برسانید. جهت بک آپ گیری در اندروید می بایست به آموزش بک آپ گیری در اندروید به کمک سایت فنی پویان بپردازید.

روش های بک آپ گیری از گوشی همراه اندروید

معنای بک آپ گیری، تهیه یک نسخه پشتیبان از تمامی اطلاعات موجود در یک سیستم می باشد. هنگامی که از روش بک آپ گیری گوشی تلفن همراه اندرویدی تان استفاده می کنید، از تمامی عکس ها و متن ها و فیلم ها و موسیقی ها و حتی تنظیمات گوشی همراه خود یک کپی گرفته و در فضایی که مورد نظر تان است، ذخیره می کنید و به این ترتیب اگر بخواهید گوشی همراه خود را به تنظیمات کارخانه برگردانید و یا اگر به هر نحوی گوشی همراه خود را گم کنید به آسانی می توانید با این روش تمام اطلاعات از دست رفته را باز گردانید.

شما با استفاده از بعضی روش ها می توانید به کمک گوشی همراه خود و در سریع ترین حالت ممکن از اطلاعات موجود در گوشی تلفن همراه بک آپ گیری کنید که در این مقاله به بررسی‌ آن ها خواهیم پرداخت. برخی از این روش ها عبارتند از:

پشتیبان گیری از تمامی اطلاعات روی صفحه گوشی اندرویدی

چگونگی بک آپ گیری روی حافظه کارت

با گوگل درایو از گوشی اندروید بک آپ گیری کردن

در ادامه مطالب به  آموزش بک آپ گیری در اندروید به کمک برخی از روش ها به صورت مفصل بحث می کنیم.

 

 

پشتیبان گیری از روی اطلاعات روی اکانت گوشی اندرویدی

 

پشتیبان گیری از روی اطلاعات روی اکانت گوشی اندرویدی

اولین روشی که قادر هستید از آن برای بک آپ گیری از گوشی اندرویدی استفاده کنید، پشتیبان گیری روی اکانت گوشی می باشد. در بیشتر گوشی های اندروید این امکان وجود دارد که یک اکانت به اسم خود تعریف کنید و به کمک آن از امکان ها و قابلیت های ویژه ای استفاده کنید که یکی از آن ها تهیه کردن بک آپ از اطلاعات روی این اکانت می باشد. با انتخاب نمودن این گزینه می توانید از تنظیمات اعمال شده در گوشی تلفن همراه خود هم یک بک آپ تهیه کنید. امکان دارد مسیری که برای بک آپ گرفتن از گوشی اندروید روی گوشی ها و نسخه های اندروید متنوع دنبال می نمایید، مقداری متفاوت باشد. در ادامه نحوه پشتیبان گیری سامسونگ را بر فرض مثال توضیح می دهیم.

در قدم اول وارد بخش تنظیمات گوشی اندروید خود شوید.

بعد از آن از میان گزینه های متفاوتی که وجود دارد گزینه Accounts and backup را انتخاب کنید.

در این مرحله یک لیست از بخش های متنوع که امکان بک آپ گرفتن از آن ها وجود دارد نمایش داده می شود مانند:

  • گزارش تماس ها
  • پیام ها
  • مخاطبین ذخیره شده روی تلفن
  • تقویم و زمان بندی هایی که تنظیم شده اند.
  • هشدار ها
  • تنظیمات گوشی
  • تنظیمات صفحه اصلی گوشی

 

پیشنهاد تخصصی ما : آموزش سیم پیچی

 

که می بایست تیک قسمت های مورد نظر خود را فعال نموده و سپس گزینه Back up را لمس کنید.

به این ترتیب فرآیند پشتیبان گیری از اطلاعات گوشی اندرویدی شروع می گردد و سرانجام یک نسخه بک آپ از آن ها روی فضای ابری اختصاص داده شده به اکانت گوشی شما ذخیره می گردد.

آموزش بک آپ گیری در گوشی اندروید به کمک گوگل درایو

دومین روشی که به کمک آن می توانید در بک آپ گیری گوشی اندروید استفاده کنید، بک آپ گیری در گوگل درایو می باشد. این نوع از بک آپ گیری از جهت کارکرد به پشتیبان گیری روی اکانت گوشی شبیه است. با این تفاوت که در این مورد اطلاعات شما در حساب گوگل ذخیره شده و شما قادر هستید به کمک آدرس جیمیل خود و با استفاده از برنامه Google drive فعال روی گوشی خود این اطلاعات را برگردانید. برای آموزش بک آپ گیری در اندروید به کمک گوگل درایو می بایست مراحل زیر را انجام دهید.

 

آموزش بک آپ گیری در گوشی اندروید به کمک گوگل درایو

 

در ابتدا وارد قسمت تنظیمات گوشی خود شوید.

در مرحله بعد منو Accounts and backup را انتخاب کنید.

سپس گزینه Back up data را که در بخش Google Drives قرار گرفته است را لمس کنید.

در این مرحله از فرآیند بک آپ گیری در اندروید به کمک گوگل درایو یک صفحه جدید برای شما باز می گردد که به کمک آن می توانید تنظیمات مربوط به بک آپ گیری را مدیریت نمایید. اطلاعاتی که قادر هستید در این قسمت آن ها را مدیریت نمایید، شامل موارد زیر است:

Back up to Google Drive

به کمک این گزینه شما قادر هستید تعیین کنید که علاقمند هستید از اطلاعات گوشی روی حساب جیمیل که به گوگل درایو متصل است بک آپ تهیه کنید یا نه. در صورتی که می خواهید از این روش برای بک آپ گیری در اندروید استفاده نمایید می بایست این گزینه در حالت روشن بماند.

Account

این مورد نیز موجب فراهم ساختن انتخاب حساب جیمیل مورد نظر یعنی محل ذخیره بک آپ می شود.

Google Photos

در صورتی که می خواهید تصویر ها و ویدیو های شما نیز طی فرآیند بک آپ گیری روی گوگل ذخیره گردد می بایست این گزینه را به حالت روشن در بیاورید. به این ترتیب تصویر ها و ویدیو ها هم در گوگل فوتوز ذخیره می گردند.

When to back up

سرانجام هم به کمک این قسمت می توانید تعیین کنید که فرآیند بک آپ گیری فقط در موقع اتصال به Wi-Fi شروع شود یا در موقع اتصال به داده تلفن همراه نیز بک آپ گیری انجام گردد. در صورتی که می خواهید تنها در موقع اتصال به Wi-Fi بک آپ گیری در گوشی اندروید شما بر روی گوگل درایو انجام گردد می بایست این گزینه در حالت on قرار دهید.

پس از مدیریت تنظیمات مختلف ارائه شده سر انجام کافی است فرآیند بک آپ گیری آغاز گردد.

 

آموزش بکاپ گیری در اندروید با استفاده از یک کامپیوتر

 

 

آموزش بکاپ گیری در اندروید با استفاده از یک کامپیوتر

به کمک یک کامپیوتر واسط و اتصال دادن گوشی اندرویدی به آن می‌ توانید از محتوای دستگاه خود فایل بک آپ تهیه نمایید.

آموزش بکاپ گیری در اندروید با استفاده از اپلیکیشن‌ های ثانویه‌

اپلیکیشن هایی نیز موجود می باشند که به کمک آن ها می توان به راحتی از کل محتوای دستگاه اندروید به طور کامل بک آپ تهیه نمود. این دسته از اپلیکیشن‌ ها اکثرا به صورت رایگان عرضه نمی‌ شوند و برای استفاده از آن‌ ها می بایست مبلغ های خاصی پرداخت گردد.

جمع بندی

همانطور که ذکر کردیم به کمک روش‌ های مختلفی می‌ توان از محتوای دستگاه اندرویدی خود بک آپ تهیه نمود. توصیه می شود که حتما در دستگاه خود یک اکانت گوگل فعال کنید و به کمک آن اطلاع های دستگاه اندروید خود را در سرور های گوگل ذخیره کنید. به این ترتیب در شرایطی که یک دستگاه اندرویدی جدید بخرید هم به آسانی و با لاگین شدن به اکانت خود می توانید به اطلاع  های قبلی خود دسترسی داشته باشید. هم چنین برای بک آپ گیری از عکس‌ ها و ویدیو ها توصیه می شود که برای پایین آوردن هزینه‌ ها از روش سنتی و اتصال دستگاه به کامپیوتر استفاده نمایید.

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *