با شماره 09053854159 می توانید در واتساپ، تلگرام و روبیکا با ما در ارتباط باشید.

با شماره 09053854159 می توانید در واتساپ، تلگرام و روبیکا با ما در ارتباط باشید.

بازار کار رشته برق صنعتی

کار برق صنعتی چیست؟ آیا رشته برق صنعتی آینده خوبی دارد؟ آیا من می توانم در رشته برق صنعتی موفق شوم؟ آینده بازار کار رشته برق صنعتی چگونه است. رشته برق صنعتی در آمد خوبی دارد؟ آیا می دانید بازار کار رشته برق صنعتی چیست؟ شاید تمام این سوال ها برای افرادی که علاقه به رشته برق صنعتی دارند و می خواهند وارد بازار کار برق شوند پیش آید  برق کاری صنعتی یکی از رشته های فنی و حرفه ای است که امروزه طرفداران زیادی در بازار کار دارد. از رشته برق صنعتی می توانید هم برای برق کاری حرفه ای ساختمان ها استفاده کرد و هم در موسسات صنعتی و کار خانه های صنعتی در بخش های تعمیرات کار خانه ها، شرکت آب و برق، معادن، کشتی سازی، ذوب، عملیات نفت و گاز‌ استفاده می شود. امروز ما در این مقاله قصد داریم درباره بازار کار رشته برق صنعتی تحقیق کنیم اگر شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که می خواهید در رابطه با این موضوع اطلاعاتی را کسب کنید تا آخر این مقاله همراه باشید.

 

بنر- بازار کار برق صنعتی

 

بازار کار رشته برق صنعتی چگونه است؟

برق صنعتی یکی از کار بردی ترین و بهترین شاخه های رشته برق به شمار می رود که امروزه در میان دانش جویان رشته فنی و حرفه ای  طرفداران زیادی دارد زیرا رشته برق صنعتی امروزه در بازار کار کاربرد های زیادی دارد. امروزه از رشته برق صنعتی فقط برای برنامه ریزی تابلو های برق استفاده نمی کنند بلکه در زمینه تاسیسات و ساختمان ها نیز کاربرد های زیادی دارد. یکی دیگر از کاربردهای رشته برق صنعتی پیش نیاز بعضی از تخصص ها می باشد از جمله تخصص اتوماسیون صنعتی و هوشمند سازی،

 

پیشنهاد تخصصی ما : آموزش تعمیرات موبایل

 

بازار کار رشته برق صنعتی این روز ها بسیار پول ساز بوده و کار بلد های زیادی دارد‌. اگر شما هم به دنبال شغل پر در آمدی هستید به شما اطمینان می دهیم رشته برق صنعتی یکی از عالی ترین و پول ساز ترین رشته ها  فنی و حرفه ای است که با خیال راحت می توانید آن را انتخاب کنید. امروزه به خاطر اینکه همه کشور ها صنعتی شده اند رشته برق صنعتی به یکی از مناسب ترین رشته ها برای مهاجرت نیز تبدیل شده است. اگر می خواهید در بازار کار رشته برق صنعتی یک متخصص ماهر و کار بلد باشید باید در بهترین آموزش گاه ها آموزش برق صنعتی را از صفر تا صد آموزش ببینید‌. یکی از بزرگترین و معتبر ترین آموزشگاه ها در تهران سایت پویا الکترونیک است که می توانید آن را انتخاب کنید.

 

پیشنهاد تخصصی ما : آموزش سیم پیچی

 

منظور از شغل برق کار صنعتی چیست؟

برق کار صنعتی به افرادی گفته می شود که وظیفه آن ها مدیریت، سیم کشی، برسی و مدیریت سیستم های برقی در حوضه صنعتی است. افرادی که شغل برق صنعتی برای کار انتخاب می کنند باید در باره آن شناخت زیادی داشته باشند تا بتوانند وظایف خود را درست انجام دهند. برای شروع کار برق صنعتی در بازار باید شما توانی خود را امتحان کنند تا ببینید به عنوان یک تعمیر کار برق صنعتی ویژگی ها و توانای های مخصوص یک برقکار صنعتی را دارید یا خیر. یکی از بزرگترین توانای های یک برق کار صنعتی سر پا ایستادن آن است اگر شما قدرت سر پا ماندن در دراز مدت را نداشته باشد بی شک نمی توانید در این کار موفق شوید. زیرا رشته برق صنعتی به قدرت اینکه زیاد سر پا بایستید نیاز دارد.
یک برق کار صنعتی نیاز به دقت و تمرکز زیادی دارد اگر شما جزء آن دسته از افرادی هستید که نمی توانند در کار خود تمرکز کنند پس نمی توانید از این شغل در آمد بالایی حاصل کنید.

 

بازار کار رشته برق صنعتی چگونه است؟

 

چگونه در بازار کار رشته برق صنعتی مشغول شویم؟

چگونه می توانید وارد بازار کار رشته برق صنعتی شوید؟ اگر تصمیم گرفته اید رشته برق صنعتی را به عنوان شغل خود انتخاب کنید و وارد بازار کار رشته برق صنعتی شوید باید حتما به این دو موضوع توجه کنید تا بتوانید یک تکنسین ماهر و موفق باشید.
موضوع اول برای  وارد شدن به بازار کار رشته برق صنعتی این است که باید به صورت تخصصی مهارت های این رشته را از صفر تا صد آموزش ببینید. فراموش نکنید که 65 درصد از فارغ التحصیلان رشته برق و الکترونیک بیکار هستند که دلیل این بیکاری یادگیری مباحث تئوری در دانشگاه ها و آموزش گاه های نا معتبر است. سعی کنید بهترین و معتبر ترین آموزش گاه برق صنعتی را انتخاب کنید که دوره های آموزش های آن به صورت تئوری مباحث برق آموزش داده نشود بلکه به صورت تئوری و عملی آموزش داده شود.
موضوع 2 که باید حتما به آن توجه  کنید علاقه زیادی داشتن به رشته برق صنعتی است بعضی از افراد به خاطر اینکه این رشته ها در آمد زیادی دارند آن را انتخاب می کنند در حالی که کوچک ترین علاقه ای به رشته برق صنعتی ندارند که همین امر باعث می شود در کار خود موفق نشوند. پس فراموش نکنید بزرگترین دلیل موفقیت و پیشرفت شما داشتن علاقه به شغل و کارتان است‌.

فرصت های شغلی در بازار کار رشته برق صنعتی

همان طور که گفته شد با داشتن مدرک رشته برق صنعتی می توانید در مکان های مختلفی مانند:شهرک های صنعتی، کار خانه ها، بیمارستان ها، نظامی، کارگاه ها، تولیدی ها، مراکز تجاری و غیره برای نگهداری و تعمیر تابلو برق ها مشغول به کار شوید. همچنین می توانید در نیروگاه ها و اداره های برق نیز مشغول به کار شوید. حتی می توانید پس از گرفتن جواز کسب در مغازه خود به عنوان یک تابلو ساز برق صنعتی به مونتاژ،  ساخت و طراحی تابلو های برق صنعتی مشغول شوید. و دیگر مواردی مانند ؛ فروش تابلو های برق صنعتی و تعمیر کار سیار برق صنعتی مشغول به کار شوید‌.

وظایف یک برق کار صنعتی در بازار کار

یک برق کار صنعتی وظایف بی شماری دارد که باید تمام این وظایف را به خوبی انجام دهد تا بتواند در کار خود موفق باشد این وظایف عبارتند از:
نصب کردن موتور های الکتریکی یکی از مهم ترین بخش های  ساختمان های صنعتی است که یک برق کار صنعتی باید بتواند آن را بر اساس انواع موتورها نصب کند. موتورها ی الکتریکی مدل های مختلفی دارد پس آن دسته از افرادی که رشته برق صنعتی را انتخاب می کنند باید نصب کردن و تعمیرات انواع مو تورها را به خوبی بلد باشند. زیرا ممکن است موتور ها نیاز به تعمیر داشته باشد و بخواهید آن را تعمیر کنید.
برق کار صنعتی باید در نصب کردن دستگاه های حفاظتی آشنای کاملی داشته باشد زیرا این دستگاه ها ویژگی های زیادی دارند که هر کدام از آنها ویژگی خاص خود را دارد.
نصب کردن تابلو های صنعتی توزیع در محیط های صنعتی مانند کارخانه ها به بهترین شکل.
سیم کشی تابلو های توزیع برق در محیط های صنعتی. برق کار صنعتی باید هنگام سیم کشی مهارت و دانش زیادی داشته باشد تا بتواند سیم کشی بدون اشکالاتی را وصل کند چون سیم کشی صنعتی مهم ترین و حساس ترین مر حله نصب تابلو ها است.
سیم کشی بعضی از دستگاه های صنعتی بسیار پیچیده است یک تکنسین برق صنعتی باید با تمام مراحل سیم کشی و تنظیم دستگاه ها آشنا باشد.
آشنا بودن با تمام تجهیزات موجود در محیط صنعتی.
آموزش دیدن PLC یکی دیگر از وظایف برق کار صنعتی است تا در صورت نیاز بتواند خطاها به وجود آمده را رفع کند.

 

درآمد برق کار صنعتی در بازار کار

 

درآمد برق کار صنعتی در بازار کار؟

در آمد برق کاری صنعتی مانند تمام شغل های بازاری به عوامل زیاد بستگی دارد یک تکنسین برق کار صنعتی باید کیفیت ارائه خدمات، مهارت و دانش، مشتری مدار و سرعت عمل داشته باشد از مهم ترین نکته برای در آمد بالا در بازار کار برق صنعتی داشتن سطح دانش و مهارت برق صنعتی است. یک برق کار صنعتی  متوسط در ماه بین 6 تا 10 میلیون تومان در آمد دارد اما یک تعمیر کار ماهر و خبره می تواند در ماه 18 تا 20 میلیون تومان در آمد داشته باشد. اگر شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که میخواهید در ماه نزدیک به 20 میلیون تومان در آمد داشته باشید توصیه می کنیم مهارت و تجربه های خود را بالا ببرید. سایت پویا الکترونیک یکی از معتبرترین سایت های آموزشی در تهران است که به افرادی که میخواهند در بازار کار رشته برق صنعتی مشغول به کار شوند آموزش می دهد. سایت پویا الکترونیک با داشتن بهترین استادان و مربیان سالانه هزاران کار آفرین را راهی بازار کار می کند.

حرف آخر

رشته برق صنعتی یکی از تخصصی ترین رشته های فنی و حرفه ای است که نیاز به مهارت و تخصص زیادی دارد که باید حتما برای رفتن به بازار کار رشته برق صنعتی باید تمام مراحل آن را از صفر تا صد  آموزش  ببینید. برای آموزش برق صنعتی باید در قدم اول یک آموزش گاه معتبر و قابل اعتمادی را انتخاب کنید تا بتوانید در پایان آموزش مدرک برق صنعتی معتبری را دریافت کنید. با انتخاب سایت پویا الکترونیک می توانید تمام مراحل آموزش های برق صنعت را از صفر تا آموزش ببینید و مدرک معتبر برای شروع به کار در بازار کار رشته برق صنعتی  را نیز دریافت کنید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *