آموزش لوله کشی ساختمان | آموزشگاه برق الکترونیک

آموزش لوله کشی ساختمان

آموزش لوله کشی ساختمان درجه 1 و 2
آموزش لوله کشی ساختمان  یکی از رشته هایی است که کارآموزان بعد از گذراندن این دوره آموزشی به راحتی می توانند مشغول به کار شده و کسب درآمد نمایند. شما در ادامه میتوانید سرفصل های اصلی دوره آموزش لوله کشی ساختمان  را مطالعه کنید.

سرفصل های دوره آموزش لوله کشی ساختمان

هزینه دوره آموزش لوله کشی ساختمان 

شهریه دوره آموزش لوله کشی ساختمان 

شهریه دوره عمومی با 30% تخفیف:  3,000,000 تومان

………………………………………………..

شهریه دوره خصوصی:              4,500,000 تومان

جهت ثبت نام فرم زیر را تکمیل کنید، یا با ما تماس بگیرید.

  جواب را با کیبورد انگلیسی وارد کنید

  اطلاعات تماس آموزشگاه برق الکترونیک

  دوره‌های آموزشی پرطرفدار

  اطلاعات تماس آموزشگاه برق الکترونیک

  • تهران، میدان انقلاب، ابتدای آزادی، بعد از خ جمالزاده شمالی، جنب بیمه آسیا، بن‌بست اول، بن‌بست لاله

  ……………………………………………………………………

  ……………………………………………………………………

  ……………………………………………………………………

  ……………………………………………………………………

  • @amoozeshbarghelectronic

  •  

  ویژگی‌های دوره آموزش لوله کشی ساختمان

  اساتید متخصص
  دسترسی آسان به آموزشگاه
  پشتیبانی مادام العمر دوره‌ها
  پشتیبانی مادام العمر دوره‌ها
  صدور مدرک معتبر
  صدور مدرک معتبر
  تضمین یادگیری کارآموز
  زمان‌بندی متنوع دوره‌ها

  برای مشاوره آموزشی رایگان از شماره های زیر استفاده کنید.

  سوالات متداول کارآموزان از آموزشگاه برق و الکترونیک

  از آنجایی که آموزشگاه زیر نظر سازمان فنی حرفه ای فعالیت میکند، بعد از پایان دوره به کارآموزان مدرک معتبر ارائه میشود تا بتوانند با آن جواز کسب دریافت کنند.

  بله . تمامی کارآموزان که از راه دور آمده و در کلاس ها شرکت می کنند به خوابگاه‌های ارزان قیمت معرفی می شوند تا با خیال راحت دوره آموزشی را پشت سر بگذارند.

  در آموزشگاه برق الکترونیک دوره‌ها بصورت همه روزه برگزار میشود. تنوع ساعت و روز دوره‌ها بگونه ای است که تمام کارآموزان به راحتی میتوانند در دوره ها شرکت کنند.

   

  آموزش کامل لوله کشی ساختمان

  با توجه به اینکه امروزه لوله کشی ساختمان یکی از رنگارنگ ترین و لعاب ترین جلوه ها را در منازل مسکونی دارد. در برخی از مراکز شهرها دوره های آموزش لوله کشی ساختمان برای علاقه مندان به این حوزه کاری ایجاد شده است. در این دوره های آموزشی اصول صفر تا صد آموزش لوله کشی ساختمان به کارآموزان آموزش داده می شود. همانطور که اشاره کردیم؛ اگر به دنبال کلاس آموزش لوله کشی ساختمان هستید می توانید با ورود به کلاس ها و کارگاه های آموزشی مبتنی بر آموزش عملی لوله کشی ساختمان تمامی آموزش های لازم را با اساتید و متخصصان این رشته به صورت عملی فرا بگیرید تا پس از فارغ التحصیلی در این کلاس ها به تدریج راه خود را مستحکم تر طی کنید. در این دوره های آموزشی بخش های مختلفی تدریس می شود. بنابراین می توانید با صرف هزینه ای ناچیز در ابتدای مسیر آینده خود را در این کار تضمین کنید و پس از شرکت در دوره آموزش کامل لوله کشی ساختمان، عملاً پس از مدتی کار به یک تعمیرکار و لوله کش حرفه ای تبدیل شوید.

  آموزش صفر تا صد لوله کشی ساختمان

  پیش نیازهای لوله کشی

  برخی از الزامات لوله کشی آب و فاضلاب عبارتند از:

  • لوله را انتخاب کنید
   لوله‌های آهنی گالوانیزه یا لوله‌های فولادی گالوانیزه، لوله‌های مسی، لوله‌های پلاستیکی، لوله‌های برنجی، لوله‌های چدنی، لوله‌های گالوانیزه، لوله‌های آهنی یا سایر لوله‌های ساخته شده با مواد مورد تایید برای سیستم آب سرد ممکن است استفاده شوند. انتخاب مواد مورد استفاده برای ساخت لوله به موارد زیر بستگی دارد:
  1. مقدار آبی که باید تامین شود.
  2. فشار آب
  3. عامل خوردگی یا زنگ زدگی برای انواع لوله ها در دماهای مختلف
  4. هزینه
  5. امکان دسترسی به لوله با متریال مورد نظر
  6. اندازه لوله

  اندازه لوله های آب به موارد زیر بستگی دارد:

  -فشار و از دست دادن اصطکاک در طول لوله
  -تعداد و انواع اتصالات نصب شده (اتصالات مورد نیاز)
  -تعداد اتصالات استفاده شده در یک زمان معین (ضریب استفاده همزمان)

  آموزش جامع لوله کشی ساختمان
  از دست دادن اصطکاک
  هنگامی که مایع در طول لوله جریان دارد، لایه های مختلف آب با سرعت های متفاوتی حرکت می کنند و در مرکز لوله، آب با سرعت بیشتری جریان می یابد. این مقاومت در برابر جریان (به نام تلفات اصطکاک) در لوله های مختلف متفاوت است. اصطکاک لوله باعث افت فشار آب می شود. در لوله های کوچک، این کاهش اصطکاک بر افزایش فشار آب غلبه می کند. اگر امکان افزایش فشار آب وجود نداشته باشد، افزایش اندازه لوله می تواند اتلاف اصطکاک را افزایش دهد.

  آموزش لوله کشی آب

  مراحل لوله کشی آب به شرح زیر است:

  –رایزر
  لوله ای که در جهت عمودی قرار می گیرد رایزر می گویند. در مهندسی لوله کشی، رایزر لوله ای است که دارای ران عمودی است. به عنوان مثال در صنعت نفت و گاز دریایی به لوله عمودی که نفت را از چاه به سکو منتقل می کند، رایزر می گویند.

  مصرف آب لوله کشی رایزر نقش مهمی در تامین آب ساختمان دارد، یعنی انتخاب قطر رایزر باید با دقت انتخاب شود تا هنگام استفاده از آب در ساختمان افت فشار باعث کمبود آب نشود. رایزرهای فاضلاب ساختمان نیز باید در نظر گرفته شود زیرا هدایت پساب باید به درستی انجام شود.

  رایزر در سیستم آبیاری بارانی به لوله ای اطلاق می شود که بر روی لوله اصلی و فرعی نصب می شود و وظیفه رایزر رساندن آب به سطح خاک برای تغذیه و تامین آب لوله های فرعی و لوله های منیفولد است.

  آموزش لوله کشی ساختمان تهران

  –خط اصلی منبع آب

  منبع اصلی آب لوله ای است که معمولاً از سقف آویزان است و شاخه های آن به اتصالات رایزرها متصل می شود. قطر این لوله منبع مشابه سرویس آب اصلی است و در مرکز قرار دارد تا فاصله کمی از اتصالات منبع رایزرهای ساختمان داشته باشد. برای کاهش تلفات اصطکاک، لوله اصلی تغذیه تا حد امکان مستقیم و مستقیم نصب می شود. لوله اصلی تغذیه نباید شل باشد یا آب را در خود نگه دارد. لوله باید شیب ملایم 1.4 اینچ در هر فوت (هر 30 سانتی متر) به سمت کنتور آب داشته باشد. در انتهای شیب، یک شیر تخلیه برای تخلیه لوله در زمستان قرار دهید. در صورت لزوم، یک لوله تخلیه برای انتقال فاضلاب از ورودی شیر به زهکش نصب کنید. اگر لوله را نمی توان به یک نقطه کج کرد، باید برای تمام قسمت هایی که تخلیه نمی شوند، یک شیر تخلیه مجزا در نظر گرفته شود. لوله اصلی باید به خوبی نصب و محافظت شود تا وزن اتصالات را تحمل کند و نشتی نداشته باشد.

  –اتصالات رایزر را ذخیره کنید
  رایزرهای ذخیره سازی را به منبع اصلی وصل کنید. رایزر از دیوارهای ساختمان عبور می کند. قبل از تکمیل پارتیشن بندی باید تمام اتصالات را محکم کنید. برای لوله کشی عمودی در رایزر از گیره و اتصالات لوله استفاده کنید. (شاخه های افقی نباید به عنوان تکیه گاه برای اتصالات رایزر استفاده شوند). شاخه های افقی باید به دیوار چسبیده و به سمت بالابرهای ذخیره عمودی متمایل شوند.

  –سوپاپ ها

  شیرها را در هر رایزر عمودی نصب کنید تا در صورت نیاز به تعمیر، آب هر قسمت را قطع کرده و تعمیرات را انجام دهید. با قرار دادن شیرهای کوچک روی ورودی برای اتصال می توان یک مقطع را بدون قطع تمام آب تعمیر کرد.

  آموزش لوله کشی فاضلاب

  معمولا اولین قدم در لوله کشی فاضلاب ساختمان، اتصال لوله های فلزی و گیره های آنهاست که به سمت زهکش خانه کج می شوند. سوراخ های برش فاضلاب نباید برای لوله های فلزی خیلی بزرگ باشد. تمام اتصالات و اتصالات باید پشتیبانی شوند. لوله ها باید بالاتر از سطح جریان معمولی نصب شوند. به عنوان مثال، اگر قطر لوله فاضلاب خیابانی 24 اینچ و دبی معمولی آن 50 درصد باشد، شیر باید حداقل 12 اینچ بالاتر از کف لوله نصب شود. یک لوله با زهکشی موازی باید در مسیر جریان فاضلاب نصب شود. این از بازگشت جریان در زمانی که جریان سریع است جلوگیری می کند.

  آموزش عملی لوله کشی ساختمان

  مراحل نصب به شرح زیر است:

  مرحله 1: به آرامی دور لوله تخلیه اصلی ضربه بزنید تا عمق جریان را برای قرار دادن لوله های کوچک پیدا کنید. صدای ضعیف ضربه نشان دهنده این است که محل ضربه در زیر جریان فاضلاب است و اگر هنگام ضربه زدن صدای زنگ شنیدید نشان دهنده این است که محل ضربه بالای جریان فاضلاب است.
  مرحله 2: از لوله های فلزی کوچک به عنوان الگوی قوس استفاده کنید و اندازه سوراخ مورد نظر را با استفاده از گچ بکشید.

  مرحله 3: این خط را با یک قلم و چکش کوچک و سرد برش دهید. به آرامی روی لوله ها ضربه بزنید تا به لوله اصلی فاضلاب آسیبی وارد نشود.
  مرحله 4: کار را تا عمق 1.8 یا 3.16 اینچ ادامه دهید.
  مرحله 5: یک سوراخ کوچک در اطراف مرکز ایجاد کنید و آن قسمت را بردارید. همیشه از ضربات آرام استفاده کنید.
  مرحله 6: سوراخ را بیضی شکل کرده و آن را به اندازه لوله های فلزی کوچک تا حد امکان بزرگ کنید. لوله های این سوراخ را تست کنید تا مطمئن شوید اندازه مناسبی دارند.
  مرحله 7: لوله های فلزی را در جای خود قرار دهید و با لبه های لبه فلنج دور آنها بپیچید.
  مرحله 8: لوله کشی را با سیمان دور لوله های فلزی تمام کنید. در زیر لوله های فلزی، کف شیرها و کناره ها و اطراف به مقدار کافی ملات استفاده کنید. اتصالات را در جای خود نگه دارید تا ملات سفت شود.

  تست نشتی

  بازرسی برای تشخیص نشت مهم است. اتصالات نشتی آب را هدر می دهد و خسارت هنگفتی به ساختمان وارد می کند. در ساخت و سازهای جدید، کل سیستم برای نشتی آزمایش می شود قبل از اینکه ریگ و پارتیشن بندی کامل شود. هنگامی که این آزمایش انجام می شود، از فشار آبی که سیستم را تغذیه می کند استفاده می شود. در حالی که سیستم تحت فشار است، تمام اتصالات از نظر نشتی بررسی می شوند. در صورت نشتی اتصال، سفت یا تعویض می شود و لوله بریده می شود و قطعه با اتصال جدید دوباره وصل می شود. هنگام کار بر روی اتصالات مسی لحیم شده یا پلاستیک حلال در سیمان، لوله باید تخلیه شود و سپس اتصالات نصب شود. اتصالات مسی ممکن است سفت یا تعویض شوند.

  آموزش لوله کشی ساختمان در تهران

  همانگونه که می بینید مباحث در خصوص آموزش جامع لوله کشی ساختمان کم نیست و مطالعه موضوعات لوله کشی فقط می تواند اطلاعات را افزایش دهد بعبارت دیگر کسی که قصد دارد بصورت عملی در این حوزه کار انجام دهد نیاز دارد نسبت به فراگیری آموزش های کاربردی و عملی اقدام نماید.

  در این راستا آموزشگاه برق الکترونیک دوره آموزش صفر تا صد لوله کشی ساختمان را با بهره مندی از اساتید متخصص و مجرب برگزار می نماید.

  مطمئنا اشتغال کارآموزان عزیز بعد از گذراندن آموزش کامل لوله کشی ساختمان یکی از اهداف اصلی آموزشگاه برق و الکترونیک است لذا بسیاری از عزیزانی که در این مجتمع فتی، آموزش دیده اند بلافاصله وارد بازار کار شده و کسب درآمد می کنند.

  شایان ذکر است یکی از مزایای فراگیری این دوره این است که برای کارآموزان گرامی مدرک معتبر صادر میشود و با اخذ این مدرک مشکلی برای حضور در بازار کار نخواهند داشت.

  آموزشگاه برق و الکترونیک علاوه بر برگزاری کلاس آموزش لوله کشی ساختمان دوره های فنی دیگری را نیز برگزار می نماید که از آن جمله عبارتند از : 

  آموزش تعمیرات گوشی موبایل ، آموزش تعمیر بردهای الکترونیکی ، آموزش نصب و تعمیر کولر گازی ، آموزش نصب و تعمیرات پکیج ، آموزش تعمیرات لوازم خانگی ، آموزش برق کشی ساختمان از صفر تا صد ، آموزش سیم پیچی و …

  لطفا جهت هماهنگی و دریافت اطلاعات بیشتر با شماره 66426156-021 تماس بگیرید.

  https://bch.gg/6hj      https://mub.me/KKLG

  کلیدواژه ها : آموزش لوله کشی فاضلاب ساختمان ، آموزش لوله کشی ساختمان فنی حرفه ای ، کلاس آموزش لوله کشی ساختمان ، آموزش لوله کشی ساختمان در تهران ، آموزش عملی لوله کشی ساختمان ، آموزش نحوه لوله کشی ساختمان ، آموزش کامل لوله کشی ساختمان ، آموزش جامع لوله کشی ساختمان، آموزش صفر تا صد لوله کشی ساختمان ، آموزش لوله کشی آب و فاضلاب ساختمان ، اموزش لوله کشی اب ساختمان .