با شماره  09053854159 می توانید در واتساپ، تلگرام ، روبیکا و ایتا با ما در ارتباط باشید.

آموزش تعمیرات موبایل

ویدئو معرفی دوره آموزش تعمیرات موبایل

آموزش تعمیرات موبایل به دو بخش کلی تعمیرات نرم افزاری موبایل و تعمیرات سخت افزار موبایل تقسیم بندی می شود. ما در ادامه به بررسی سرفصل های دوره تعمیرات موبایل خواهیم پرداخت.

سرفصل های دوره آموزش تعمیرات موبایل - [ تعمیرات نرم افزاری ]

سرفصل های دوره آموزش تعمیرات گوشی - [ تعمیرات سخت افزاری ]

هزینه دوره آموزش تعمیرات موبایل

شهریه دوره آموزش تعمیرات موبایل ـ [نرم افزاری]

شهریه دوره عمومی با 30% تخفیف:  2,400,000 تومان

………………………………………………..

شهریه دوره خصوصی:              4,000,000 تومان

شهریه دوره آموزش تعمیر موبایل ـ [سخت افزاری]

شهریه دوره عمومی با 30% تخفیف: 4,800,000 تومان

……………………………………………..

شهریه دوره خصوصی:              8,000,000 تومان

جهت ثبت نام فرم زیر را تکمیل کنید، یا با ما تماس بگیرید.

  جواب را با کیبورد انگلیسی وارد کنید

  اطلاعات تماس آموزشگاه برق الکترونیک

  دوره‌های پر طرفدار

  ویدئو نظرات کارآموزان دوره آموزش تعمیرات موبایل

  ویژگی‌های دوره آموزش تعمیرات گوشی

  استفاده از اساتید متخصص برای آموزش دوره ها
  استفاده از اساتید متخصص
  تضمین یادگیری کامل دوره آموزشی
  تضمین یادگیری شما
  پشتیبانی مادام العمر تمام دوره های آموزشی
  پشتیبانی مادام العمر دوره‌
  زمان بندی متنوع تمام دوره های آموزشی
  زمان‌بندی متنوع
  دسترسی آسان به آموزشگاه
  دسترسی آسان به آموزشگاه
  صدور مدرک معتبر برای تمام دوره های آموزشی
  صدور مدرک معتبر برای دوره

  برای مشاوره آموزشی رایگان از شماره های زیر استفاده کنید.

  سوالات متداول کارآموزان دوره آموزش تعمیرات موبایل

  از آنجایی که آموزشگاه زیر نظر سازمان فنی حرفه ای فعالیت میکند، بعد از پایان دوره به کارآموزان مدرک معتبر ارائه میشود تا بتوانند با آن جواز کسب دریافت کنند.

  بله . تمامی کارآموزان که از راه دور آمده و در کلاس ها شرکت می کنند به خوابگاه‌های ارزان قیمت معرفی می شوند تا با خیال راحت دوره آموزشی را پشت سر بگذارند.

  در آموزشگاه برق الکترونیک دوره‌ها بصورت همه روزه برگزار میشود. تنوع ساعت و روز دوره‌ها بگونه ای است که تمام کارآموزان به راحتی میتوانند در دوره ها شرکت کنند.

  آموزش تعمیرات موبایل

  آموزش تعمیرات موبایل به دو بخش کلی تعمیرات نرم افزاری موبایل و تعمیرات سخت افزار موبایل تقسیم بندی می شود. ما در مجتمع آموزشی برق و الکترونیک با استفاده از تجهیزات مدرن و اساتید مجرب این امکان را فراهم کرده‌ایم تا کارآموزان با فراگیری دوره آموزش تعمیرات گوشی از لحاظ نرم افزاری و سخت افزاری کار آمد شوند تا در بازارکار امروزه که دائما در حال توسعه وپیشرفت است، از لحاظ تئوری وعملی کارآمد باشند.

   

  آموزش تعمیرات گوشی موبایل
   
   
  آموزشگاه برق و الکترونیک تمامی دانشجویان خود را مادام العمر و به طور نامحدود پس از پایان دوره پشتیبانی می کند. اگر کارآموزی پس از پایان دوره ( آموزش تعمیرات موبایل در تهران ) در یافتن یا تعمیر قطعه مشکل داشت، می‌تواند از مربیان و اساتید ما کمک بگیرد. همچنین مدرک این آموزشگاه دارای اعتبار و تاییدیه سازمان فنی و حرفه ای می باشد و کارآموزان می توانند پس از طی دوره نسبت به دریافت پروانه کسب یا همان پروانه کسب اقدام نمایند. فضای آموزشی و فضای کلاس های ما نیز کاملا آکادمیک بوده و حس خوب یادگیری و پیشرفت را به شما القا می کند.
   

  کلاس آموزش تعمیرات موبایل - آموزشگاه برق الکترونیک

   

  آموزش تعمیر گوشی موبایل

  چنانچه شما از آن دسته افرادی هستی که به تعمیرات موبایل علاقه مند بوده ولی هنوز نمیدانی باید از کجا شروع کنی و یا شاید قبلا در جایی آموزش مجازی و یا آموزش حضوری دیدی ولی نکات عملی بازار کار را کامل و خوب فرا نگرفته بخاطر همین هم پس از آن نتوانستی مشغول به کار شوی… به هیچ وجه نه نگران باش و نه نا امید شو ! پیشنهاد ما شرکت در کلاس آموزش تعمیرات موبایل در تهران در آموزشگاه برق و الکترونیک است حالا چرا؟؟ چون

  اول

  آموشگاه برق و الکترونیک از اساتید مجرب و کار بلد و حرفه ای استفاده میکند.

  دوم

  دارای کارگاه مجهز بوده و از ابزار به روز بهره میبرد.

  سوم

  بعد از پایان دوره و ورود به بازار کار اگر جایی به مشکلی برخورد کردی میتوانی با استاد مربوطه در میان گذاشته و به راحتی مشکل را برطرف کنی… پس :

  با خیال راحت با ما همراه شو.

   همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص درآمد و بازارکار تعمیرات موبایل وارد صفحه درآمد تعمیرات موبایل از سایت آموزشگاه برق و الکترونیک بشوید. 
   
  دوره آموزش تعمیرات گوشی موبایل - آموزشگاه برق و الکترونیک
   
  در خصوص میزان درآمد شغل تعمیرات موبایل لازم است یادآوری کنیم که در کلانشهری مانند تهران طبیعتاً بسیار بیشتر از شهرهای کوچکتر است. اما به طور متوسط می توان گفت حداقل درآمد یک تعمیرکار موبایل که تازه شروع به کار کرده است دو برابر حقوق وزارت کار است که به مرور زمان افزایش می یابد.
   
  آموزشگاه برق و الکترونیک دارای کارگاه مجهز به ابزار پیشرفته است . کارآموزان میزکار مخصوص به خود را دارند و با تجهیزاتی که مختص به خود آنهاست روی انواع گوشی ها کار میکنند. لازم به ذکر است که مدت زمان دوره آموزش تعمیرات موبایل 45 ساعت است.
   
  دوره آموزش تعمیرات گوشی موبایل - آموزشگاه برق و الکترونیک

  معرفی رشته تعمیرات موبایل

  رشته تعمیرات موبایل یکی از رشته های محبوب در بین رشته های فنی حرفه ای است که متقاضیان زیادی در بازار کار دارد. رشته تعمیرات موبایل یک رشته مهم فنی حرفه ای است که انجام آن نیاز به دقت و رعایت جزئیات فراوان دارد. رشته تعمیرات موبایل یکی از رشته های فنی حرفه ای است که بیشتر مورد علاقه نوجوانان و جوانان می باشد.

  دستگاه موبایل از قطعات الکترونیکی مختلفی تشکیل شده است. از جمله این قطعات می توان به برد موبایل، اسپیکرها، میکروفن، دوربین ها، سوکت ها و… اشاره کرد. یک تعمیرکار موبایل باید قادر باشد انواع این قطعات  را عیب یابی کند و در صورت لزوم آنها را تعمیر و یا تعویض نماید.

   

  دوره آموزش تعمیرات گوشی موبایل - آموزشگاه برق و الکترونیک

  بازار کار شغل تعمیر موبایل

  استفاده از موبایل در بین مردم بسیار گسترده است. تقریبا می توان گفت به ازای هر شخص یکی گوشی موبایل وجود دارد. این تعداد گسترده موبایل ها و بهره گیری مداوم از آنها برای انجام کارهای روزانه مانند تحقیقات اینترنتی، بازی، چت کردن، تماس، تولید محتوا و… باعث شده بازار کار تعمیرات موبایل هم همیشه داغ باشد.

  البته انجام شغل تعمیرات موبایل نیاز به آموزش دارد. آموزش ها باید کاملا عملی و اصولی باشند و ویژه بازار کار طراحی شده باشند.

  آموزش تعمیرات موبایل شامل آموزش تعمیرات سخت افزاری موبایل و آموزش تعمیرات نرم افزاری موبایل می باشد. یک متخصص تعمیرات موبایل باید روی هر دو حوزه کاملا مسلط باشد.

   

  آموزش تعمیرات موبایل

  درآمد شغل تعمیرات موبایل

  هرچه بازار کار یک شغل گسترده تر و فعال تر باشد درآمد نیز در آن شغل بالاتر است. تعمیرکاران و تکنسین های تعمیرات موبایل سفارشات زیادی را در روز دریافت می کنند. این سفارشات شامل مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری موبایل است. شغل تعمیرات موبایل یک شغل تخصصی می باشد و به همین جهت میزان دستمزدها در این شغل نسبت به رشته های دیگر فنی حرفه ای بالاتر است.

  تعمیرکاران موبایل معمولا سفارشات متعددی را دریافت می کنند و از درآمد خود کاملا راضی هستند. ضمن اینکه این تعمیرکاران می توانند در کنار تعمیرات موبایل تجهیزات جانبی موبایل را نیز به فروش برسانند و سود بیشتری کسب کنند.

   

  مراحل و سرمایه لازم برای ورود به بازار کار تعمیر موبایل

  برای ورود به هر بازار کاری باید با فرآیند آن آشنا بود. اگر بدون برنامه ریزی، قصد ورود به بازار کار تعمیرات موبایل را داشته باشیم با مشکل مواجه می شویم. در این صورت ممکن است نتوانیم مسیر درست را طی کنیم و خیلی زود از این شغل جذاب خسته شویم یا در بهترین حالت خیلی دیر به مقصد خود برسیم.

  برای ورود به بازار کار تعمیرات موبایل باید ابتدا در دوره آموزش تعمیرات موبایل شرکت کنیم و مهارت های اصلی و پایه ای این شغل را فرا بگیریم. تعرفه  شرکت در این دوره در کلاس های خصوصی و عمومی در جدول قیمت ها در بالای همین صفحه آمده است.

  مزایای آموزش تعمیرات موبایل

  این نکته را در نظر بگیرید که مهارت هایی که می آموزید و فرصت های شغلی که در ازای یادگیری این مهارت ها در آینده خواهید داشت بسیار فراتر از هزینه دوره می باشد. شما با شرکت در این دوره مهارت های ضروری برای شغل آینده زندگی خود را می آموزید که بسیار ارزشمند هستند.

  در مرحله بعدی شما باید به تهیه لوازم و تجهیزات کار خود بپردازید. آموزشگاه برق و الکترونیک بعد از دوره ابزار و تجهیزات کار شما را با قیمت بسیار مناسب و پایین تر از قیمت بازار در اختیار کارآموزان قرار می دهد.

  در مرحله بعدی شما باید وارد بازار کار شوید. برای این منظور شما می توانید از روش های مختلفی بهره ببرید. اگر هزینه لازم برای اجاره یک مغازه را دارید می توانید با اجاره یک مغازه به صورت مستقل شروع به کار کنید.

  اگر این امکان برای شما وجود ندارد می توانید ابتدا در شرکت های خدماتی مشغول به کار شوید یا یک میز کاری کوچک در یک مغازه اجاره کنید که نیاز به پول پیش ندارد و اجاره چندانی هم لازم نیست بپردازید.

  روش بعدی این است که با ثبت نام در اپلیکیشن های کاریابی مانند آچاره و استادکار سفارشات تعمیراتی خصوصی و سیار از مردم دریافت کنید.

  آموزش تعمیر موبایل اندرویدی

  بیشترین گوشی های بازار را گوشی های اندرویدی تشکیل می دهند. گوشی های اندرویدی در برندهای مختلفی از جمله سامسونگ، شیائومی، هواوی، اچ تی سی و سونی در بازار وجود دارند.

  این گوشی های موبایل سیستم عامل یکسانی دارند و معمولا مشکلات رایج آنها باهم مشترک است. برای مثال فلش کردن گوشی یا تعمیر مسیر شارژ دستگاه از جمله تعمیراتی هستند که تمام گوشی های اندرویدی بعد از مدتی کار به آن نیاز خواهند داشت.

   

  آموزش تعمیر موبایل آیفون

  موبایل های آیفون به صورت خاص با یک مهندسی متفاوت توسط شرکت اپل تولید می شوند. این موبایل ها همچنین دارای سیستم عامل متفاوتی می باشند که آنها را از موبایل های دیگر بازار مجزا کرده است. به عنوان یک تعمیرکار موبایل شما باید قادر باشید انواع گوشی های آیفون را باز و بست، عیب یابی و تعمیر کنید.

  یک تعمیرکار موبایل باید روی هر دو نوع تعمیرات نرم افزاری و سخت افزاری گوشی های اندرویدی و آیفون مسلط باشد. در دوره آموزش تعمیرات موبایل در آموزشگاه برق و الکترونیک انواع تعمیرات نرم افزاری و سخت افزاری موبایل های اندوریدی و آیفون به کارآموزان آموزش داده می شود. دوره آموزش تعمیرات موبایل ما یک دوره 60 ساعته کامل و جامع با آموزش های ویژه بازار کار می باشد.

  آموزش تعمیرات تبلت و آیپاد

  یکی از دستگاه هایی که به صورت عمده توسط دانش آموزان، دانشجویان و اساتید استفاده می شود تبلت است. تبلت ها بیشتر با مقاصد آموزش و تدریس به کار می روند. برخی مدل های تبلت حتی سیم کارت نیز قبول نمی کنند و صرفا آموزشی هستند. تبلت ها دارای صفحه نمایش بزرگتری نسبت به گوشی های موبایل هستند.

  همچنین آیپادها درست همان ویژگی های تبلت ها را دارند ولی توسط شرکت اپل طراحی و تولید شده اند. یک تعمیرکار موبایل بعد از شرکت در دوره آموزش تعمیر موبایل باید قادر باشد انواع تبلت و آیپاد را عیب یابی و در صورت لزوم تعمیر کند.

  بهترین آموزشگاه تعمیر موبایل

  با توجه به توضیحات ذکر شده، ما در آموزشگاه برق الکترونیک به دلیل مزیت‌های فراوان تبدیل به بهترین آموزشگاه تعمیرات در تهران شده ایم.

  همچنین به دلیل استفاده از اساتید برتر کشور بهترین آموزش تعمیرات موبایل را به هنرجویان ارائه می‌دهیم، تا با خیال راحت به بازار کار بروند.

  کلیدواژه ها : دوره حضوری تعمیرات موبایل ، آموزش تعمیر موبایل تهران ، آموزش تعمیرات موبایل سامسونگ ، آموزش تعمیرات موبایل نرم افزار ، آموزش تعمیرات موبایل فنی حرفه ای تهران ، آموزش تعمیرات گوشی موبایل ، آموزش تعمیر گوشی موبایل ، کلاس آموزش تعمیرات موبایل ، کلاس آموزش تعمیرات موبایل در تهران ، آموزش تعمیر موبایل در غرب تهران  ، اموزش 0 تا 100 تعمیرات موبایل ، دوره ی آموزش تعمیرات موبایل ، آموزش یادگیری تعمیر موبایل ، آموزش تعمیر موبایل عملی ، آموزش تعمیرات موبایل میدان انقلاب ، اموزش تعمیر موبایل حرفه ای ، آموزش تعمیر موبایل تخصصی ، آموزش تعمیر موبایل با مدرک فنی حرفه ای ، آموزش تعمیرات موبایل سازمان فنی و حرفه ای، آموزش تعمیرات موبایل صفر تا صد ، آموزش صفر تا صد تعمیرات موبایل ، آموزش حضوری تعمیر موبایل ، بهترین آموزشگاه تعمیرات موبایل در تهران

   

  آموزشگاه برق و الکترونیک

  جدیدترین مقالات آموزش تعمیرات موبایل

  33 پاسخ

  1. سلام تو نمایندگی اپل فروشندگی می کنم و میخوام دوره تخصصی تعمیر سخت افزاری و نرم افزاری فقط اپل رو یاد بگیرم. همچین دوره ای دارین من بیام؟ یا اندروید و اپل باهمه؟

  2. سلام من یه هفته روزای فرد سر کارم یه هفته روزای زوج اینجوری میشه کلاسارو شرکت کنم؟

  3. با سلام
   کلاس های تخصصی تعمیرات اپل هم برگذار میشه.
   با مشاوران ما حتما تماس بگیرید. یا فرم تماس رو پر کنید تا همکاران ما با شما تماس بگیرند.

  4. با سلام
   حتما با مشاوران ما تماس بگیرید تا اونها شرایطی رو فراهم کنند که شما هم بتونید از آموزشهای ما استفاده کنید و به هدف خودتون برسید.

  5. آموزش پروگرامینگ هارد هم جز دوره هست؟ بعد دوره کار آموزی دارین و اینکه بعد کارآموزی امکان استخدام هست؟ کلا بعد دوره معرفی به کار دارین؟

  6. با سلام
   آموزش پروگرامینگ هارد موبایل جزو دوره تخصصی آموزش تعمیرات موبایل هستش. برای اطلاعات بیشتر حتما با مشاوران ما تماس بگیرید.
   بعد از پایان دوره هم شرایط شرکت در دوره های کارآموزی برای تمام کارآموزان فراهم شده.

  7. سلام من از شهریار میام نزدیک اونجا پارکینگی که خارج از طرح ترافیک باشه هست؟ ساعت کلاسامون رو میتونیم یجوری بندازیم تو به طرح نخوریم؟

  8. سلام
   آموزشگاه خارج از طرح ترافیک قرار داره و در محدوده آموزشگاه فضای کافی برای پارک وجود دارد.
   برای اطلاع از ساعت های تشکیل کلاس تعمیرات موبایل با همکاران من در تماس باشید.

  9. من مدرک دانشگاهی ندارم و در زمینه تعمیرات موبایل هم علم و تجربه ندارم میخواستم بدونم دوره اموزش تعمیرات موبایل برام خوب هست؟ میتونم بعد از یادگیری درامد داشته باشم؟
   ممنون از شما

  10. با سلام، برای شرکت در دوره آموزش تعمیرات موبایل نیازی به داشتن مدرک تحصیلی نیست. با توجه به اینکه مباحث دوره از ابتدا تدریس میشود لذا نگران یادگیری نباشید. برای مشاوره با کارشناسان ما و دریافت اطلاعات بیشتر با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.
   موفق باشید

  11. تو دوره آموزش تعمیرات گوشی موبایل نحوه کار کردن با ابزارهایی که برای اینکار هست هم اموزش میدید؟

  12. با سلام ، بدلیل اینکه در دوره آموزش تعمیر گوشی موبایل موضوعات بطور عملی یاد داده میشود لذا طبیعتا از ابزارها نیز استفاده میگردد.
   موفق باشید

  13. والله من بدنبال آموزش تعمیرات موبایل سامسونگ هستم تو کلاسهای شما گوشی سامسونگ هم کامل اموزش داده میشه؟

  14. از چند تا از این اموزشگاه ها سوال کردم جوابمو نگرفتم آموزش تعمیرات موبایل نرم افزار  جزو درسهایی که استاد تو کلاس میده هست یا نه؟

  15. دنبال اموزش های فنی حرفه ای هستم تو اینترنت آموزش تعمیرات موبایل فنی حرفه ای تهران رو سرچ کردم سایت شما رو هم دیدم یعنی اموزشگاه شما مدرکش مورد تایید فنی حرفه ای هست؟ کاملا معتبره؟

  16. کلاسهایی که برای آموزش تعمیرات موبایل میدان انقلاب در اموزشگاه شما برگزار میشه از نظر فنی تجهیزات کامل داره؟

  17. میخواستم بدونم کلاس آموزش تعمیرات موبایل در غرب تهران  هم برگزار می کنید؟

  18. خیلی ها تبلیغ می کنن اموزش تعمیر موبایل حرفه ای اما دوره که برگزار تموم میشه فکر نمیکنم بشه یه مغازه گرفت و کار کرد(از دوستام هستن) امیدوارم لااقل کلاسهای شما واقعا حرفه ای باشه نه برای کسب درامد!!

  19. به نظر شما یه جوانی که مثلا 20 سالشه و آموزش تعمیرات موبایل صفر تا صد را در اموزشگاه شما یاد بگیره میتونه کسب و کار راه بندازه؟

  20. با سلام، بله ، اگر بعد از پایان دوره اموزش 0 تا 100 تعمیرات موبایل به هر دلیلی نتوانستید کاملا بر مباحث مسلط شوید می توانید اشکالات و ایرادات خود را بصورت سوال و جواب از استاد بر طرف کنید تا نواقص مربوطه را تکمیل کنید.
   موفق باشید

  21. با سلام، اشاره نکردید که این دوست شما دوره آموزش تعمیرات موبایل در تهران را در کجا گذراندند اما این آموزشگاه با بهره مندی از اساتید درجه یک، مباحث دوره را بصورت کامل ، کاربردی و عملی به کاراموزان منتقل می کنند. تاکنون مورد اینچنینی نداشتیم. در صورت تمایل می توانید با کارشناسان ما مشاوره کنید و توضیحات بیشتری دریافت نمایید.
   موفق باشید

  22. با سلام، کلاس آموزش تعمیرات موبایل در تهران در این آموزشگاه در میدان انقلاب برگزار میگردد تا کارآموزان محترم برای تردد و رفت و امد دچار مشکل نشوند.
   موفق باشید

  23. سلام جناب قانعی، با توجه به اینکه در کلاس آموزش تعمیرات موبایل سرفصل های دوره بطور کارگاهی برگزار میشود لذا همه تجهیزات لازم در کارگاه وجود دارند.
   موفق باشید

  24. با سلام، برای همه دوره ها مخصوصا دوره اموزش 0 تا 100 تعمیرات موبایل پس از گذراندن دوره و قبولی در آزمون سازمان فنی و حرفه ای، مدرک معتبر صادر میگردد. البته از طرف آموزشگاه نیز مدرک صادر میشود.
   موفق باشید

  25. با سلام، این مجتمع آموزشی زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای فعالیت می کند و در صورت در خواست جهت اخذ مدرک فنی و حرفه ای، پس از گذرانیدن دوره آموزش و تعمیرات تخصصی بردهای الکترونیکی به آن سازمان معرفی شده و پس از موفقیت در آزمون مدرک معتبر بین المللی تقدیم خواهد شد.
   موفق باشید

  26. با سلام، در دوره آموزش تعمیرات گوشی موبایل برند سامسونگ هم اموزش داده میشود.
   موفق باشید

  27. با سلام، یکی از سر فصل های اصلی که در آموزش تعمیر گوشی موبایل تدریس میگردد تعمیرات موبایل نرم افزار است.
   موفق باشید

  28. سلام من مدرک دانشگاهی ندارم یعنی دانشگاه نرفتم تا زیر دیپلم درس خوندم و خیلی علاقه مندم که تو تعمیرات موبایل کار کنم و یاد بگیرم خیلی جاها رفتم گفتن نمیتونی ولی من به خودم مطمئنم که آموزش ببینم یاد میگیرم لطفا اگه میشه راهنمایی کنید ممنونم ?

  29. سلام ، یادگیری تعمیرات موبایل هیچ محدودیت سنی و تحصیلی ندارد.قطعا از طریق آموزش صفر تا صد و عملی در کارگاه مجهز و زیر نظر برترین اساتید تهران که خود از تعمیرکاران زبده این رشته هستند به شما کمک خواهیم کرد تا به راحتی وارد بازارکار این رشته شوید .

  30. بله، دوره آموزش تعمیرات موبایل آموزشگاه برق و الکترونیک برای هر شخصی کاربردی می باشد.

  31. دوره تعمیرات موبایل شامل انواع گوشی های اندرویدی و IOS میشه، برای دریافت مشاوره رایگان و ثبت نام با ما در تماس باشید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  ۱
  ۲
  ۳
  ۴
  ۵
  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱۰ رای